آیین نامه اخلاق حرفه ای

 1. رعایت حد اعتدال و میانه روی از مهمترین ارزش های مورد نظر و قطعی روزنامه آسیاست .نداشتن گرایش تند به چپ و راست در زمینه سیاسی – اجتماعی و فرهنگی مشی روزنامه می باشد.
 2. رعایت انصاف و قضاوت منصفانه در مورد عملکرد مدیران در گزارشات ، رپرتاژ ها ، خبرها و تحلیل ها و … از پایه های اصلی اعتقادی مدیران مسئول روزنامه است.
 3. این روزنامه به هیچ نحو قصد ندارد با تحریف خبر ، تحریف گفته های مدیران و مسئولین و اشخاص حقیقی و حقوقی و برداشت های سوء و غلط از گفته های آنها به منافع خاص دست پیدا کند.
 4. اگر هر گونه اشتباه و اعوجاج سهوی در مصاحبه و نقل قول افراد به وجود آید و مورد اعتراض قرار گیرد روزنامه خود را موظف می داند در همان صفحه بلافاصله در اسرع وقت جبران و اصلاح نماید.
 5. احترام به حقوق همه انسان ها با هر گونه گرایش و خط مشی سیاسی از اصول اساسی و باورهای قلبی مدیران روزنامه است و همه انسان ها را دارای کرامت انسانی می داند.
 6. روزنامه آسیا به هیچ نحو به دنبال مچ گیری و بعضی شیوه های غیر اخلاقی رایج در بعضی از مطبوعات نبوده و نخواهد بود و گذشته عملکردی این روزنامه گواه این مدعاست و من بعد نیز قوی تر و محکم تر در این مسیر گام بر میدارد.
 7. روزنامه تلاش می کند حسن ارتباط و تعامل معقولانه خود را با همه گروه ها و جریانات سیاسی که در کشور رسماً و قانوناً مورد پذیرش هستند را حفظ نماید.
 8. روزنامه تلاش میکند و اعتقاد دارد که کارمند و پرسنل آن به مثابه سرمایه انسانی هستند و کوشش میکند با راهنمایی و پذیرش انتقادات این ارزش و کرامت والا را برای نیروها و کارمندان خود قائل باشد.
 9. احترام به ارباب رجوع و حق ارباب رجوع از جمله ارزش های اصلی روزنامه قلمداد می شود و تلاش می شود با پذیرش منطقی انتقادات راه پیشرفت و تعالی روزنامه بیشتر از پیش باز شود.
 10. اعتقاد و پایبندی به اصول اخلاق اسلامی و ارزش های اسلامی در پوشش و رفتار و حرکات و مراودات کارکنان روزنامه آسیا از دیگر موارد ارزشی ما محسوب میشود.
 11. جدی بودن در محیط کار و جلوگیری از هر گونه حاشیه پردازی – رفتارها و مراودات غیر ارزشی در میان پرسنل از اصول عملی و باورهای جدی کلیه اعضا موسسه است.
 12. برخورد متین و با احترام با ارباب رجوع و راهنمایی و پاسخگویی دقیق و محترمانه به ارباب رجوع از دیگر اصول اعتقادی روزنامه است.
 13. رعایت احترام و ادب در حق مشتریان و مشترکان روزنامه چه حقوقی چه حقیقی
 14. نظم و انضباط کاری و اداری به صورت دقیق و جدی
 15. پایبند بودن به پرداخت آخرین حق و حقوق پرسنل که با آنها توافق شده است
 16. نقد پذیری و تعامل همه جانبه با همکاران مطبوعاتی در سراسر کشور
 17. روزنامه آسیا به لحاظ ماموریت خاصی که برای خودش ترسیم نموده است تلاش می کند عمده کوشش آن در راستای افکار عمومی در بالا بردن سطح آگاهی جامعه باشد.
 18. روزنامه و مدیران آن به شدت تاکید می کنند که از رقابت بیزار هستند و تلاش می کنند دیگر مدیران را نیز به مسیر تعامل مثبت و دوستی و صمیمیت هدایت کنند.
 19. تلاش می شود همه افراد و نیروهای موسسه مطبوعاتی روزنامه آسیا با واقعیت کاملاً روشن و شفاف به کار مشغول شوند و حق و حقوق آنها طبق قراردادهای تنظیم شده کامل و جامع پرداخته شود.
 20. شفاف سازی فعالیت ها و استفاده از نقطه نظرات و پیشنهادهای اصلاحی پرسنل در دستور کارجدی مدیریت قرار دارد.
 21. مدیریت معتقد است همانطور که موسسه از جامعه بهره مند می شود باید جامعه نیز از موسسه مطبوعاتی روزنامه آسیا متتفع شود .
بستن