چه کسی را می ترسانند،روسیه یا ایران را

انگلیسی ها حرف های درشت می زنند

|
0 دیدگاه

ترزا می ‘ در پاسخ به پرسش ‘ جورج کروان’ نماینده پارلمانی حزب ملی اسکاتلند که گفت ‘آیا شما حاضرید دکمه شلیک سلاح هسته ای را که می تواند یک صد هزار زن و مرد و کودک بی گناه را به قتل برساند، فشار دهید؟’ گفت: بله.
نخست وزیر انگلیس افزود: من قبل گفته ام که دشمن نیاز است بداند که ما آماده استفاده از توان بازدارندگی مان هستیم.
‘تراز می’ که در اولین نشست پارلمان از زمان شروع نخست وزیری اش حضور می یافت، در پاسخ به انتقادهای جرمی کوربین رهبر حزب کارگر در مورد بازدارندگی هسته ای گفت: این بخش حیاتی از امنیت ملی و دفاع از کشور در نیم قرن گذشته بوده است.
وی افزود: تهدیداتی که انگلیس با آن مواجه هست از جمله تهدیدات کره شمالی و روسیه ‘بسیار جدی ‘ هستند و در مقابل این تهدیدات، انگلیس بایستی توانایی پرتاب موشک از زیردریایی هایش را داشته باشد.
مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس نیز روز دوشنبه ضمن تأکید بر ضرورت تصویب طرح نوسازی سامانه دفاع هسته ای این کشور موسوم به ترایدنت در مجلس عوام، گفت انگلیس برای مقابله با تهدیدات ناشی از روسیه و تروریسم نیازمند حفظ و تقویت توان بازدارندگی هسته ای است.
سامانه تسلیحات هسته ای انگلیس در حال حاضر متشکل از ۴ فروند زیردریایی ‘ونگارد است’ که موشک های راهبردی ‘ترایدنت’ را حمل می کنند. این زیردریایی ها از دهه ۱۹۶۰ میلادی تاکنون در پایگاه دریایی ‘فاسلین ‘ واقع در ساحل غربی اسکاتلند، مستقر هستند.
طبق اعلام وزارت دفاع انگلیس، زیردریایی های هسته ای فعلی این کشور باید در اواسط دهه ۲۰۲۰ میلادی، از خدمت خارج شوند و مجلس عوام باید تا سال ۲۰۱۶ میلادی در مورد جایگزین آنها تصمیم بگیرند.
اگرچه براساس برآوردهای رسمی، هزینه بازسازی سامانه هسته ای ترایدنت (شامل ساخت چهار زیردریایی جدید)، درحدود ۳۰ میلیارد پوند، به علاوه ۱۰ میلیارد هزینه های پیش بینی نشده، اعلام شده است، اما موسسه خدماتی سلطنتی انگلیس در سال ۲۰۱۳ میلادی تخمین زده بود که هزینه عملیات جایگزینی سیستم سامانه تسلیحاتی هسته ای ۷۰ تا ۸۰ میلیارد پوند هزینه در پی خواهد داشت. در همین حال کمیسیون مستقل ترایدنت نیز در سال ۲۰۱۴ میلادی این عملیات را یک صد میلیارد پوند برآورد کرده بود.
به گفته منابع دفاعی انگلیس، هر زیردریایی ونگارد جدید دارای ۱۶ سیلوی موشک ترایدنت حامل کلاهک های هسته ای است که می توانند هدف هایی را تا شعاع ۴ هزار مایلی را بزنند.
انتظار می رود که طرح نوسازی سامانه دفاع هسته ای انگلیس در نشست روز دوشنبه مجلس عوام انگلیس، به رغم مخالفت رهبران حزب کارگر و حزب ملی اسکاتلند، رای لازم را بدست آورد.

0 پسندیده شده
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.