دکتر حسن احمدیان، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران:

تاجران بزرگ مبلمان جهان در نمایشگاه بین‌المللی تهران گرد هم می‌آیند

|
0 دیدگاه

بیست‌و‌پنجمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل از ۱۳ لغایت ۱۶ مردادماه سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. در این نمایشگاه بیش از ۳۶۰ تولیدکننده مبلمان از ایران و ۶ تولیدکننده خارجی به عرضه محصولات خود خواهند پرداخت

دکتر حسن احمدیان، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران  از رویکرد جدی این اتحادیه بر میزبانی رایگان از تجار مبلمان کشورهای هدف صادراتی از جمله روسیه، اوکراین، کشورهای CIS و سایر کشورهای همسایه خبر داد و گفت: برای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی تکنولوژی تولید مبلمان در حال مذاکره با شرکت‌های آلمانی هستیم.

وی ضمن تشریح تلاش‌های اتحادیه متبوع خود طی سه سال گذشته، برنامه پنج ساله توسعه صادرات مبلمان ایران را بعنوان برنامه‌ای متکی بر مطالعات متعدد میدانی با حضور کارشناسان این اتحادیه در بازارهای هدف صادراتی معرفی کرد.

دکتر احمدیان، تاسیس ۱۱ فروشگاه دائمی عرضه محصولات صنعت مبلمان ایران در ۱۱ کشور هدف صادراتی طی پنج سال، حضور تولیدکنندگان مبلمان در نمایشگاه‌های تخصصی مبلمان در بازارهای هدف و میزبانی از تجار مبلمان کشورهای هدف در نمایشگاه‌های مبلمان کشور را سه رکن اساسی این برنامه عنوان کرد.

دکتر احمدیان افزود: صنعت مبلمان ایران بیش از هر زمان آماده ورود به عرصه صادرات است اما برای تحقق این موضوع باید بتواند از عهده هزینه‌های سنگین اجرای پروژه‌های بازاریابی صادراتی در کشورهای هدف برآید.

وی ضمن گلایه از مسئولانی که صرفا افزایش صادرات را از صنایع کوچک و متوسط مطالبه می‌کنند اما هیچ‌گونه توجه و دغدغه‌ای نسبت به الزامات و ضرورت‌های اجرایی کردن برنامه‌های صادراتی در این حوزه را ندارند خاطر نشان کرد: ما مدعی هستیم که تنها درصورت حمایت معنوی دولت از اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران، این اتحادیه قادر خواهد بود پس از اجرای برنامه پنج ساله توسعه صادرات مبلمان و معرفی صنعت مبلمان ایران به بازارهای خارجی، کف ارزش صادرات مبلمان کشور را به ۲۰۰ میلیون دلار در سال ارتقاء دهد، این البته نقطه آغاز توسعه صادرات مبلمان ایران در بازارهای جهانی خواهد بود.

احمدیان با اشاره به نشست مشترک مسؤولان وزارت صنعت، معدن، تجارت و اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران با روبرتو اسنایدرو، رئیس فدراسیون اتحادیه‌های صنعت چوب و مبلمان ایتالیا (FLA) که در رأس هیأتی متشکل از صاحبان ۱۶ شرکت تولیدکننده مبلمان ایتالیا به ایران آمده بود، گفت:  از ایتالیایی‌ها رسما دعوت کردیم تا از نمایشگاه‌های صنعت مبلمان و همچنین مراکز صنعتی تولید مبلمان در ایران بازدید کنند و از پتانسیل‌های صنعت مبلمان شناختی نزدیک کسب کنند، همچنین این اتحادیه تمایل دارد برای تأسیس مدرسه طراحی مبلمان در ایران با این کشور مشارکت کند.

مذاکره با آلمانی‌ها برای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی تکنولوژی تولید مبلمان

احمدیان در تشریح سایر اقدامات اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران در زمینه فراهم کردن ظرفیت‌های صادراتی برای صنعت مبلمان کشور اضافهکرد: طی دو سال اخیر چند دوره مذاکره با فدراسیون اتحادیه‌های صنعت چوب و مبلمان ایتالیا را پشت سر گذاشته‌ایم و برای حضور پنج هیات از تولیدکنندگان مبلمان ایتالیا در ایران و انجام مذاکرات آنها با همکاران ایرانی‌شان تلاش کرده‌ایم.

وی افزود: این تلاشها در نهایت منجر به عقد تفاهمنامه همکاری میان اتحادیه ما و فدراسیون اتحادیه‌های صنعت چوب و مبلمان ایتالیا شد و در جلسه‌ای با حضور مسوولان وزارت صنعت، بر اجرایی شدن مفاد این تفاهمنامه در زمینه سرمایه‌گذاری و تولید مشترک محصول توسط تولیدکنندگان مبلمان ایران و ایتالیا تاکید شد.

احمدیان همکاری راهبردی با صنعت مبلمان ایتالیا را یکی از راهبردهای اصلی اتحادیه متبوع خود برای ارتقاء توان فنی و بازاریابی صنعت مبلمان ایران برای گرفتن سهم مناسب از بازار ۴۰۰ میلیون نفری منطقه عنوان و خاطر نشان کرد: به موازات این اقدمات، در حال مذاکره با دو  شرکت نمایشگاهی مهم در آلمان هستیم تا زمینه برگزاری دو نمایشگاه بین‌المللی با موضوع تکنولوژی تولید مبلمان در کشور را فراهم کنیم.

برگزاری اولین دوره از مسابقه سالیانه «مبلمان صادراتی ایران»

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران از برگزاری اولین دوره از مسابقه سالانه «مبلمان صادراتی ایران» همزمان با برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل با هدف فرهنگ‌سازی و تشویق فعالیت‌های صادراتی در میان تولیدکنندگان مبلمان کشور خبر داد و افزود: ثبت‌نام تولیدکنندگان و طراحان مبلمان در این مسابقه همزمان با آغاز برگزاری نمایشگاه مبلمان منزل در سیزدهم مردادماه آغاز شده و پس از طی مدت دو ماه دوره ثبت‌نام، ارزیابی محصولات ارایه شده به مسابقه از سوی  گروه داوران متخصص صنعت مبلمان آغاز می شود و در نهایت همزمان با نمایشگاه بین المللی مبلمان اداری که در دی ماه سال جاری برگزار می‌شود، به برندگان این مسابقه تندیس مبلمان صادراتی همراه با جوایز نقدی ارزنده اهدا خواهد شد.

میزبانی از تجار مبلمان کشورهای هدف صادراتی در نمایشگاه‌های مبلمان

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران ضمن تاکید بر رویکرد جدی این اتحادیه به بحث میزبانی رایگان از تجار مبلمان کشورهای هدف صادراتی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا همزمان با برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل، از تجار مبلمان کشورهای روسیه، اوکراین، کشورهای CIS و سایر کشورهای همسایه میزبانی کنیم.

بر اساس این گزارش، بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل از ۱۳ لغایت ۱۶ مردادماه سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. در این نمایشگاه بیش از ۳۶۰ تولیدکننده مبلمان از ایران و ۶ تولیدکننده خارجی با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت نمایشگاه بین‌المللی تهران با مساحت مفید بیش از ۴۲٫۰۰۰متر مربع غرفه به عرضه محصولات خود خواهند پرداخت.

در این نمایشگاه انواع مبلمان و دکوراسیون منزل اعم از مبلمان کلاسیک، مبلمان مدرن، مبلمان و کالای خواب و مبلمان کودک و نوجوان عرضه می شود.

 

0 پسندیده شده
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.