خرید دردل دریاچه خلیج فارس

|
0 دیدگاه

در منطقه ۲۲ تهران  تعداد زیادی از مال ها و شاپینگ مال ها  قرار دارند .طی چند سال آینده این منطقه به عنوان یکی از مهمترین مراکز تجاری و تفریحی ایران به شمار می رود و می تواند  هزاران هزار گردشگر ایرانی و خارجی را با افتتاح ایران مال ، تهران مال ، رز مال ، هزار و یک شهر  در خود جای دهد .

یکی از مجتمع های تجاری اداری این منطقه مجتمع تجاری اداری خلیج فارس چیتگر تهران است که گرچه در نام با مجتمع بزرگ خلیج فارس  شیراز شباهت دارد اما کاملا یک مجتمع تجاری مستقل است .

مجتمع تجاری خلیج فارس چیتگر در زمینی به مساحت ۲۸۰۰ متر مربع با زیربنای ۱۵ هزارو ۱۵۰ متر مربع بنا شده است، که از این متراژ  ۵۰۰۰ متر مربع به طور مفید در چهار طبقه تجاری به ۱۱۶ باب مغازه در طبقات همکف، اول و منفی یک، تخصیص یافته که مساحت کوچکترین مغازه، معادل ۱۴ مترمربع و بزرگترین مغازه، ۱۴۵ متر مربع می باشد.

در طبقات منفی ۱، همکف و اول حدود ۱۰۰ باب مغازه و در طبقه دوم، شهربازی به مساحت ۶۵۰ مترمربع ، و ۸ باب فود کورت، با فضای نشیمنی معادل ۷۰۰ مترمربع، با دید منحصر به فرد به دریاچه، در نظر گرفته شده است.

جهت سهولت  دسترسی، این مجتمع دارای شش رشته  پله برقی ، ۲دستگاه آسانسور  ۲۷ نفره  و ۳ دستگاه پله فرار می باشد.

برای راحتی بازدید کنندگان، تعداد ۱۹۸ عدد پارکینگ در چهار طبقه با سیستم نمراتور، لحاظ گردیده است.به جهت صرفه جویی در مصرف انرژی از سیستم مدیریت هوشمند ساختمان یا BMS بهره گیری شده است. برای تهویه مطبوع ساختمان ، از سیستم موتورخانه مرکزی شامل چیلر، بویلر و فن کوئل استفاده شده است.

به جهت افزایش زیبایی بصری و بالا بردن کیفیت، در کفِ راهروهای مجموعه از بهترین نوع سنگ مرمریت بیرجند با ابعاد ۸۰*۸۰  و در کف مغازه ها از سرامیک  درجه یک با ابعاد ۶۰*۶۰ سانتیمتر استفاده شده است.

همچنین جهت اجرای سقف کاذب راهروها و مغازه‌ها از گچ برگ کناف و تایل با طرح متفاوت و نورپردازی ویژه استفاده شده است.

جهت نمای داخلی مغازه ها از شیشه سکوریت ۱۰میلیمتری به همراه استیل براق درجه ۱ استفاده گردیده و به جهت بهره هر چه بیشتر از نمای بیرونی مغازه ها از بهترین نوع شیشه لمینت با ضریب ایمنی و شفافیت بالا در بزرگترین ابعاد استفاده شده است.

کلیه مغازه ها دارای ویترین به سمت داخل مجموعه بوده و در طبقات همکف و اول با ویترین به سمت خیابان اصلی نیز می باشد.

در سیستم نمای پروژه از نمای ترکیبی سنگ، سرامیک خشک و به جهت افزایش دید و استفاده هر بیشتر از منظره منحصر به فرد مجموعه، از شیشه کرتن وال با بزرگترین ابعاد ممکن  استفاده شده است.

به منظور جلوه بخشی و زیبایی هرچه بیشتر پروژه در طول شب از بهترین سیستم نورپردازی و جدیدترین تجهیزات استفاده شده است. این مجموعه به جهت تبلیغات، از تلویزون شهری LED  با شفافیت بسیار بالا و مقاومت در قبال شرایط جوی، رطوبت، گرما و سرما بهره می برد.

ابعاد تلویزیون شهری تعبیه شده در سردرب وردی در ضلع شرقی پروژه ۶*۶ متر می باشد که با توجه به مشخصات فنی و موقعیت قرارگیری از پتانسیل بالایی برخوردار میباشد.

به منظور بهره کامل از نور طبیعی،مجموعه دارای ۷۵ مترمربع اسکای لایت می باشد که نقش به سزایی در کاهش مصرف انرژی در طول روز ایفا می کند .

در ساختمانهای تجاری، ارتفاع طبقات بسیار حائزاهمت می باشد که در مجتمع تجاری خلیج فارس نیز از این مساله مستثنی نبوده است بطوریکه ارتفاع طبقات در این مجموعه  بیش از ۵ متر درنظر گرفته شده است که در طبقه فودکورت به جهت انبار نمودن متریال مورد نیاز، کلیه شاپ ها دارای نیم طبقه می باشند.

محمدرضا محمدی

 

 

0 پسندیده شده
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.