سازماندهی فضای داخلی شهری در مجتمع تجاری طوبی

|
0 دیدگاه

محمدرضا محمدی : ساخت  مراکز خرید تجاری در سالیان اخیر در تهران و کلان شهرهای ایران رشد چشمگیری داشت . در تهران گرچه  در بسیاری از مناطق مراکز خرید مدرن ساخته و راه اندازی شده است اما در منطقه غرب  وبه خصوص منطقه ۲۲ با  انبوهی از مراکز خرید تجاری روبرو هستیم که  بسیاری از استانداردهای بین المللی ساخت و ساز را رعایت کرده اند .

برخی از این پروژه ها  مانند تهران مال ، ایران مال ، رز مال  و… تا چند سال آینده به بهره برداری خواهند رسید اما مراکز خریدی مانند  طوبی به طور رسمی از سال گذشته افتتاح شدو امروز تقریبا چراغ همه واحدهای اداری و تجارزی آن روشن است .

مجتمع تجاری – اداری طوبی چیتگر،  در زمینی به مساحت ٩٠٠٠ مترمربع  و  زیربنای كلی ۱٠۵٠٠٠  مترمربع  در ١۵ طبقه ساخته شده است.این مجتمع تجاری شامل ٧٠٠ واحد تجاری در ۵ طبقه از همكف تا چهارم ، تالار ها و رستورانها و ۱٠٠ واحد آپارتمان اداری در ۱۱  طبقه (پنجم تا پانزدهم) در سه بلوک  ازبزرگترین مجتمع های تجاری منطقه ۲۲ تهران میباشد .مجتمع طوبی در منطقه ای در حال رشد با امکانات ویژه همچون شهربازی سرپوشیده ، تالارهای پذیرایی ، مرکز خرید ، رستورانها ، سالن های ورزشی ، دارای طراحی زیبا و منحصربفردی می باشد .

هایپرمارکت سالو به منظور تسهیل خرید کالاهای روزانه و عرضه کالاها برای مشتریان و ارائه محصولات با کیفیت ایجاد شده است.این فروشگاه از مواد و مصالح مرغوب در بخش های معماری و تأسیسات الکتریکی و الکترونیکی پیشرفته و مدرن استفاده شده است. هایپر مارکت سالو به مساحت حدودی ۸۲۰۰ هزار متر مربع در طبقه زیر همکف قرار دارد از بزرگترین فروشگاه های “طوبی” است.

هایپرمارکت سالو به منظور تسهیل خرید کالاهای روزانه و عرضه کالاها برای مشتریان و ارائه محصولات با کیفیت ایجاد شده است.این فروشگاه از مواد و مصالح مرغوب در بخش های معماری و تأسیسات الکتریکی و الکترونیکی پیشرفته و مدرن استفاده شده است.هایپر مارکت از پر رفت و آمد ترین واحد های این مجتمع خواهد بود، که آسایش و راحتی را برای خانواده ها به ارمغان می آورد.

هدف از اجرا و طراحی این مجتمع تجاری اداری، سازماندهی فضای داخلی شهری است که با برنامه های متنوع در یک مکان واحد بتوان نیازهای مصرفی شهروندان را با یک توقف شهری در دسترسشان قرار دهد، تا ضمن کاهش سفرهای درون شهری و حجم ترافیک و اتلاف وقت سبب رونق و حیات بافت منقطه در حال رشد چیتگر شود.

مجتمع تجاری – اداری طوبی شامل ۷۰۰ واحد تجاری با زیربنای كلی ۱۷۵۰۰ مترمربع در ۵ طبقه از همكف تا طبقه چهارم است. فروشگاه های متعدد  بهترین، راحترین و کمترین زمان  مشتریان را به کالا در یک مکان می دهد.وجود امکانات رفاهی گوناگون همچون پارکینگ طبقاتی، آسانسور و پله های برقی متعدد، سیستم گرمایش و سرمایش اختصاصی، برندهای معتبر و جهانی، شهربازی سرپوشیده، رستورانهای سنتی و فست فود و همه تنها برای ایجاد خریدی راحت را برای مشتریان فراهم میسازد.

مجتمع تجاری و اداری طوبی که با تجربه مالکان و سازندگان آن همراه بود یک تجربه موفق در  ساخت مرکز خرید مدرن است که توانسته تاکنون پاسخگوی نیاز بسیاری از افراد منطقه باشد . حتی در روزهای تعطیل  جمعیت زیادی از مناطق مختلف تهران به  سمت در یاچه چیتگر می روند تا هم هوایی تازه کنند و هم چیزهایی را که نیاز دارند خرید کنند .  این مجتمع با توجه به موقعیت  جغرافیایی امکان مناسبی برای آمد و شد مردم است تا بدون ترافیک و با صرف حداقل زمان به یک مجتمع تجاری  مدرن وارد شوند و  لذت و خرید را با هم تجربه کنند .

منطقه ۲۲ تهران  در ستال خهای آینده با تراکمی شاپینگ مال ها و شاپینگ سنترها  روبرو می شود و طبعا  تعدادی از مراکز خرید  و یا به اصطلاح مال هایی که نتوانند  نیازهای اصلی و تفریحی مردم را در یک مجموعه دلپذیر فراهم کنند از گردونه رقابت خارج می شوند و افراد کمی از این مراکز بازدید می کند از این رو باید  مجتمع تجاری اداری طبی را یک مجموعه موفق  به لحاطظ موقعیت زمانی و مکانی دانست که توانسته در بهترین زمان به بهره برداری برسد و نیازهای منطقه مردم غرب تهران را بر طرف کند . بنابراین  پس از چند سال که مراکز خردید جدیدی به بهره برداری میرسند  مجتمع دطوبی  مشتریان ثابت خود  خواهد داشت و کمتر با چالش  مشتریان روبرو می شود .

مجتمع طوبی از جنوب با فاصله ۸۰۰ متری به اتوبان تهران – کرج و از شمال به اتوبان رسالت با فاصله ۱ کیلومتری به اتوبان آزادگان که در آینده نزیک خیابان نسیم شانزدهم بصورت بلوار به اتوبان آزادگان متصل خواهد شد .چشم اندازهای غربی این مجتمع به پارک چیتگر و دریاچه بزرگ مصنوعی خیلج فارس که توسط شهرداری منطقه ساخته شده است جلوه و جمالی تازه به این مجتمع بخشیده است در مجاورت این مجتمع به دلیل آب و هوای مساعد و نزدیک بودن به شهرداری تهران و گسترش فضای شهری و رشد ساخت و ساز برجهای مسکونی باعث افزایش جمعیت در این منطقه شده است. یکی دیگر از ویژگی های این مجتمع نزدیک بودن آن به ایستگاه مترو چیتگر است .

مجتمع تجاری طوبی  با  دارا بودن بسیاری از امکانات رفاهی تفریحی و تجاری توانست در زمانی مناسب به بهره برداری برسد و جمعیت زیادی از مردم را به  به دیدن ، خرید کردن و لذت بردن دعوت کند .

0 پسندیده شده
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.