محمدابراهیم یوسف‌زادگان، مدیر تولید شرکت نفت و گاز پارسیان:

مجلس قبل با تفکیک نرخ خوراک و سوخت خودزنی کرد

|
0 دیدگاه

سحر سعیدیان: مدیر تولید شرکت نفت و گاز پارسیان با بیان اینکه مجلس گذشته با دست گذاشتن روی قیمت خوراک، خود را غیرکارشناس معرفی کرد، گفت: این بزرگ‌ترین خودزنی و لطمه‌ای بود که مجلس به خود زد.

به گزارش خبرنگار روزنامه اقتصادی آسیا، محمدابراهیم یوسف‌زادگان، مدیر تولید شرکت نفت و گاز پارسیان با بیان اینکه مصرف خوراک پتروشیمی در سطح کشور زیر ده درصد کل تولیدات گاز کشور است، اظهار داشت:  از بعد کارشناسی تعیین قیمت خوراک پتروشیمی‌ها در مجلس قبل یک اشتباه اساسی بود که هم به اقتصاد ملی ضربه زد، هم به توسعه و هم به صادرات، چرا که در هیچ جای جهان قیمت خوراک بیشتر از قیمت سوخت نیست.

یوسف‌زادگان دومین اشکال وارد شده بر این نوع قیمت‌گذاری را لطمه به محیط زیست عنوان کرد و اظهار داشت: وقتی قیمت سوخت ارزان نگه داشته شود و قیمت خوراک بالا برود مردم به مصرف گاز بیشتر تشویق می‌شوند و علاوه بر آن سرمایه‌گذار میلی برای سرمایه‌گذاری پیدا نمی‌کند و توان رقابت با کشورهای منطقه از صنعتگران این بخش گرفته می‌شود.

مدیر تولید شرکت نفت و گاز پارسیان تأکید کرد: حاضرم با تمام اعضای مجلس گذشته در مورد اشتباه فاحشی که در بعد کارشناسانه کرده‌اند بحث کنم، چرا که ده درصد بخش تولید و صنعت که برای کشور ارزش‌آفرین هستند را فدای نود درصد سوخت کردند.

وی اظهار امیدواری کرد مجلس فعلی تصمیم غلط مجلس گذشته را اصلاح کند.

عضو ارشد شرکت نفت و گاز پارسیان در خصوص بعد اقتصادی تعیین قیمت خوراک پتروشیمی‌ها نیز گفت: اگر به جای اینکه قیمت خوراک پتروشیمی‌ها را سیصد درصد افزایش بدهند و قیمت مصرف گاز را ثابت نگه دارند، کل مصرف را ده تا پانزده درصد بالا می‌بردند، نه تنها سبد درآمد دولت دست نمی‌خورد، بلکه به منافع ملی هم آسیبی نمی‌رسید و مصرف سوخت کاهش می‌یافت و به دنبال آن آلودگی هوا نیز کمتر می‌شد.

یوسف‌زادگان تأکید کرد: تفکیک نرخ خوراک و سوخت در مجلس گذشته بسیار ناشیانه و غیرکارشناسی بود که یک روز باید این تصمیم اصلاح شود.

 

0 پسندیده شده
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.