مدیرعامل گروه IFP فرانسه

ایران و فرانسه در زمینه فناوریهای ازدیاد برداشت همکاری می کنند

|
0 دیدگاه

مدیرعامل گروه آی اف پی فرانسه از علاقمندی مجموعه خود به همکاری با پژوهشگاه صنعت نفت در زمینه فناوریهای ازدیاد برداشت خبر داد.
حسین دیدیه  (سه شنبه، ٢٩ تیرماه) در مراسم امضای توافقنامه بین پژوهشگاه صنعت نفت و گروه IFP فرانسه، با بیان این مطلب افزود: طی مذاکراتی که داشته ایم، به این نتیجه رسیده ایم که دو طرف چالشهای مشابهی در حوزه های تحقیقاتی صنعت نفت دارند و امیدواریم امکان رفع این چالشها با تعامل طرفین فراهم شود.وی با اشاره به برنامه افزایش تولید نفت خام ایران، تصریح کرد: بسیاری از مخازن ایران پیچیده اند و IFP فرانسه بر آن است با همکاری پژوهشگاه، راهکارهای لازم برای ازدیاد برداشت از این مخازن پیچیده را در دستور کار قرار دهد.

دیدیر با بیان این که باعث افتخار است که امروز توافقنامه همکاری بین IFP و پژوهشگاه صنعت نفت امضا می شود، به بازدید خود از پردیسها و آزمایشگاههای پژوهشگاه اشاره کرد و افزود: با دیدن امکانات و نیروهای انسانی متخصص پژوهشگاه تحت تاثیر قرار گرفتم.

دیدیر با توجه به سابقه طولانی همکاریهای دوطرف ابراز امیدواری کرد که زمینه تعامل هرچه بیشتر طرفین در زمینه های مختلف پژوهشی فراهم شود.

وی گفت: IFP فرانسه آمادگی دارد در ارائه خدمات آموزشی نیز پژوهشگاه صنعت نفت را مساعدت کند.

حمیدرضا کاتوزیان، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و  حسین دیدیر، مدیرعامل گروه IFP فرانسه، بعد از ظهر امروز (سه شنبه، ٢٩ تیرماه) توافقنامه همکاری مشترکی را در هشت حوزه فناورانه امضا کردند؛همکاری در حوزه های مختلف فناورانه بالادستی و پایین دستی از جمله مطالعات مخازن، ازدیاد برداشت، شیرین سازی گاز و کاهش آلودگیهای زیست محیطی از جمله مفاد این توافقنامه همکاری است.

0 پسندیده شده
نام نام خانوادگی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.