کارت های اعتباری عام ۱۰ میلیون تومانی،۲۰ میلیون تومانی و ۳۰ میلیون تومانی

|
0 دیدگاه

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با اشاره به برنامه این بانک برای توسعه کارت اعتباری عام، گفت: در صورت موافقت رئیس‌‌کل بانک مرکزی، طرح کارت اعتباری عام در سه سقف‌ ۱۰، ۲۰ و ۳۰ میلیون تومان در شبکه بانکی اجرا خواهد شد.

سیدعلی‌اصغر میرمحمد صادقی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به برنامه بانک مرکزی برای اجرایی شدن طرح کارت اعتباری عام، افزود: در این طرح که همه مشتریان بانک‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند، کارت اعتباری در سه سقف‌ ۱۰، ۲۰ و ۳۰ میلیون تومان به متقاضیان ارائه خواهد شد.

وی ادامه داد: این پیشنهاد به تایید کمیسیون نظارتی بانک مرکزی رسیده و در صورت موافقت رئیس‌کل بانک مرکزی، به مرحله اجرا درمی‌آ‌ید. مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی، نرخ سود کارت اعتباری عام را معادل سود عقود مبادله‌ای عنوان کرد و گفت: بانک مرکزی به دنبال توسعه تسهیلات بانکی خرد در قالب کارت اعتباری است و در این زمینه با برخی بانک‌ها مذاکرات اولیه انجام شده است و آنها از اجرای این طرح استقبال کرده‌اند.

میرمحمدصادقی تصریح کرد: در طرح کارت اعتباری عام، دیگر از منابع بانک مرکزی برای پرداخت اعتبار استفاده نمی‌شود، بلکه بانک‌ها منابع خود را در این قالب تخصیص می‌دهند. وی در پاسخ به این سوال که شرایط دریافت کارت اعتباری عام چیست، گفت: شرایط دریافت این کارت‌ها پس از موافقت رئیس کل بانک مرکزی با اجرای آن مشخص خواهد شد. یکی از ویژگی‌های اعطای تسهیلات در قالب کارت اعتباری، شارژ کارت پس از بازپرداخت اقساط آن است.

0 پسندیده شده
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.