سامان دهی ترافیک مجتمع کورش اولویت ماست

گفت و گو با مهندس میر عالی مدیر عامل مجتمع تجاری کورش

|
2 دیدگاه

ترافیک  اتوبان ستاری با  مکانیزه کردن پل ها ، اصلاح معابر ، تقویت تاکسی کورش ، اختصاص ون های رایگان ، تعریف ایستگاه کورش ، اضافه کردن صف پارکینگ بدون مزاحمت و  نصب تابلوهای نشان دهنده طرفیت پارکینگ   روان می شود

مجتمع تجاری  کورش واقع در اتوبان ستاری  یکی از  بزرگترین مراکز تجاری  ایران است که در مدت کوتاهی توانست  با تعیین بازار و مشتریان هدف  این مجموعه  را به یکی از پر رفت و آمد ترین مراکز خرید تهران تبدیل کند . هر روز هزاران نفر از  شهروندان تهرانی برای خرید و تفریح به این مرکز مراجعه می کند و طبیعی است که حجم زیاد مشتریان برای  ورود به این مجتمع گاه ترافیک زیادی  را در اتوبان ستاری ایجاد می کند .

مجتمع تجاری  کورش با بیش از ۵۰۰ واحد تجاری در قالب ۱۷ طبقه، مجتمعی با کاربری فرامنطقه‌ای است که به دلیل حضور برندها، واحدهای متعدد تجاری و تنوع محصولات و خدمات، بهترین انتخاب برای آنانی است که می‌خواهند برترین‌ها را تجربه کنند.

علاوه بر طراحی مدرن فضاهای داخلی و بیرونی مجتمع، افتتاح بزرگترین پردیس سینمایی کشور، یکی از مدرن‌ترین مراکز سرگرمی – تفریحی خانوادگی(Jupiter: family Entertainment center)، مراکز فرهنگی (گالری سینما، نشر چشمه)، مهدکودک: Daily Care)  Kids club)،  فودکورت (Food Court)، رستوران و کافی‌شاپ‌های متعدد، مجتمع کورش را به یک مرکز منحصر به فرد مدرن و متمایز تبدیل ساخته است.

طی چند سال اخیر یکی از مشکلات اساسی مجتمع تجاری  کورش ترافیک سنگین اتوبان ستاری به خصوص در روزهای آخر هفته است از این رو  جناب آقای میر عالی مدیر عامل مجتمع تجاری  کورش با سالها تجربه در مدیریت و تلاش های بسیار توانست کار گروه تخصصی  برای حل این مشکل  تشکیل دهد و پس از شور و مشورت  کارشناسان فنی با همکاری شهرداری منطقه و پلیس راهور  تصمیم گرفتند تا  با اجرای مصوبات جدید  این مشکل را حل کنند .

به همین انگیزه به دفتر مدیریت مجتمع تجاری کورش برای دیدار با مهندس میرعالی رفتم تا از نزدیک  با برنامه های ساماندهی ترافیک اتوبان ستاری آشنا شوم . ایشان در پاسخ به سوال ما که چه راهکار جدیدی  در این زمینه اندیشید ه است گفت : برای روان سازی  حمل و نقل و ترافیک مجتمع تجاری  کورش  راهکارهای مختلفی طراحی و تصویب شد و قرار است به مرور اجرایی شود .

ایشان اظهار داشتندبا به کارگیری مشاوران خبره در این زمینه مکانیزه کردن پل ها به عنوان یکی از  شیوه های تسهیل در عبور و مرور در دستور کار قرار گرفته است .میر عالی بر این اعتقاد است که بخشی از ترافیک  خودرو مربوط به   رفت و آمد عابران پیاده است از این رو مکانیزه کردن می تواند بخشی از این تردد  غیر استاندارد را کم کند .

او اضافه کرد : یکی  دیگر از اقداماتی که به زودی اجرایی می شود طراحی معابر و اصلاح آن در صورت موافقت و مشارکت شهرداری منطقه است . در حال حاضر  عبور و مرور افراد  کمی با مشکل مواجه است . ما در صد هستیم تا این مشکل را  به شکل زیر بنایی و همیشگی حل کنیم .

میر عالی مدیر عامل مجتمع تجاری کورش  همچنین به تقویت ناوگان  حمل و نقل به  عنوان تاکسی کورش یاد کرد که می تواند بخشی از  ترافیک اتوبان را  کم کند و موجب رفت و آمد بهتر شود .  او همچنین گفت :  ون های  رایگان کورش در ساعات  پر ترافیک  در حمل و نقل افراد  بسیار موثر است و می تواند  زمینه ها را برای پارک اتومبیل در مسافات دورتر  فراهم کند . اگر چه همه افراد دوست دارند  خودروی خود را در پارکینگ مجتمع تجاری  کورش  پارک کنند اما گاه به دلیل  ازدحام  ظرفیت پر می شود به همین خاطر افراد می توانند اتومبیل های خود را  در خیابان های دورتر پارک کنند و با  ون های رایگان به مجتمع تجاری  کورش بیایند و  زمان رفتن دوباره با این  ون ها برگردند .

یکی دیگر از اقدامات  مجتمع کورش برای رفع ترافیک اتوبان ستاری  تعریف ایستگاه کورش است . کورش به صادقیه  و کورش به آزادی ایستگاه های پیشنهادی ماست . مشاورین ما طرح جانمایی ایستگاه ها را آماده کرده اند و به زودی به معاونت محترم حمل و نقل و ترافیک منطقه ۵ و پلیس محترم راهور ارائه خواهند کرد که این موضوع در آینده می تواند بخش زیادی خودروهای شخصی که تمایل دارند به کورش بیایند را کاهش دهد.

مدیر عامل مجتمع کورش برای  رفع ترافیک  اضافه کردن  طول صف پارکینگ تا ۱۱۰۰ متر بدون مزاحمت را راهکار مهمی برای تسهیل ترافیک اتوبان ستاری دانست و گفت :  در حال حاضر  هر خودرو برای پارکینگ مسافتی در حدود ۲۰۰ متر را طی می کند  اما با این کار که مهمترین اقدام ماست خودرو ها فاصله بیشتری را برای دور زدن و ورود به پارکینگ طی می کنند و بدین ترتیب فشار ترافیک  از زیر پل شهید حکیم در ستاری تا  مجتمع کورش به شدت کاهش پیدا می کند

یکی از راهکارهای دیگر برای جلوگیری از ترافیک اتوبان نصب ۳ تابلو برای اعلام وضعیت پارکینگ مجتمع کورش  است . یکی از این تابلو ها در اتوبان حکیم ورودی  ستاری  قبل از رمپ نصب می شود  تا رانندگان قبل از ورود به  ستاری از ظرفیت پارکینگ مطلع شوند . تابلوی دوم  در داخل رمپ نصب می شود تا چنانچه  کسی ندانسته وارد  اتوبان ستاری شد با اطلاع رسانی از طریق این رمپ دوم مسیر خود را تغییر دهد  و به منتهی الیه سمت راست برود .  تابلوی سوم هم  قبل از  ورودی بلوار فردوس نصب می شود . با نصب این تابلوها افراد قبل از این که  نزدیک مجتمع تجاری کورش  شوند از ظرفیت پارکینگ مطلع می شوند  این کار باعث می شود حجم ترافیک به شکل محسوسی کاهش پیدا کند .

مجتمع تجاری  کورش در غرب تهران بزرگ واقع گردیده و دسترسی به آن از طریق بزرگراه‌های همت، حکیم، نیایش و ستاری امکان‌پذیر است.راه های ارتباط با مجتمع:مدیر عامل و هیئت مدیره ۴۴۹۷۱۴۹۲ و ۴۴۹۷۱۴۹۰

www.kouroshcomplex.com

instagram.com/kouroshmall

telegram.me/kouroshcomplex

 

 

1 پسندیده شده
از این نویسنده

2 دیدگاه

توسط: رضا

صفحه مراکز خرید بسیار خواندنی است و جاش در روزنامه های ایران خالی بود . آفرین بر شما

توسط: محمد

دوست عزیز لطفا واقع بینانه با پدیده کوروش برخورد کنید.کدام نگاه اقتصادی و کدام بازار هدف ؟؟؟؟؟
مجتمع تجاری که مدت زمان زیادی طول کشید تا به بهره برداری برسد و چه در زمان احداث و چه پس از بهره برداری مزاحمت های زیادی را برای ساکنین منطقه ایجاد کرده است ، بیانگر کدام دیدگاه اقتصادی است جز استفاده از رانت؟
آنچنان در ارتباط با تعیین بازار و مشتریان هدف صحبت می کنید که اگر کسی نداند تصور میکند که زمان زیادی جهت مطالعات بازاروانجام فرایند مارکتینگ صرف این مجموعه شده است که تنها مزیتش قرار گرفتن در کنار اتوبان پر ترددی است که با صرف هزینه های میلیاردی با هدف تامین رفاه و تسهیل رفت و آمد شهرمندان ساخته شده بود.
چه منطقی میتواند ایجاد ترافیک روان فرسا در مقابل یک مجتمع که میتوانست در یک نقطه حاشیه ای ایجاد شود را یک پدیده عادی تلقی کند؟

تنها چیزی که میتوان در مورد این پدیده مزحک گفت این است : از ماست که بر ماست

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.