گیلانی ها،مازندرانی ها،خراسانی ها آستاراخان را دارند اشغال می کنند

|
0 دیدگاه

الکساندر ژیل کین استاندار آستاراخان روسیه در نشست مشترک فعالان اقتصادی ایران و آستاراخان روسیه با بیان اینکه ما علاقه مند به توسعه همه‌جانبه روابط بین ایران و آستاراخان هستیم گفت: استان آستاراخان پیشگام در برقراری ارتباط با جمهوری اسلامی ایران است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر آستاراخان روابط بسیار نزدیکی با برخی از استان‌های ایران از جمله گیلان، مازندران، خراسان رضوی و خوزستان دارد و باید بگوییم اولویت ما توسعه روابط است.

ژیل کین تصریح کرد: ۱۶۰ شرکت ایرانی در آستاراخان ثبت شده که قبلا شرکت‌های ایرانی بیشتر کار صادرات و واردات انجام می‌دادند، در حالی که الان تمایل شرکت‌ها به سمت تولید است.

استاندار دولت آستاراخان با اشاره به یک نمونه از سرمایه‌گذاری ایرانی در این استان بیان داشت: خریداری یک بندر در استان آستاراخان روسیه صورت گرفت که کمیسیون عالی نظارت بر سرمایه‌گذاری روسیه هم این معامله را تصویب کرده است.

وی بیان داشت: شرکت کشتیرانی آستاراخان یک قرارداد با شرکت ایرانی به قصد ساخت و ساز ۵ سکوی نفتی برای شرکت ملی نفت ایران امضا کرده است.

ژیل کین تصریح کرد: همچنین زمینی به یک شرکت ایرانی در آستاراخان اختصاص داده شده تا این شرکت در این استان تولیدات گوشت و مرغ، آبزی‌پروری و خوراک مرغ داشته باشد.

استاندار آستاراخان با بیان اینکه روابط ایران و آستاراخان به دلیل موقعیت خوب جغرافیایی این استان است، تصریح کرد: آستاراخان در جنوب روسیه و شمال دریای خزر واقع شده است. به همین دلیل به راحتی می‌توانیم با همه کشورهای حوزه دریای خزر فعالیت اقتصادی داشته باشیم ضمن اینکه آستاراخان می‌تواند نقش موثری در توزیع تمام محصولات ایران در کشور روسیه داشته باشد.

وی با بیان اینکه آستاراخان دارای تجهیزات بندری، هواپیمایی و خطوط راه‌آهن بسیاری است بیان داشت: در حال حاضر بیش از ۵۰۰ شرکت با سرمایه خارجی با نمایندگی از ۵۰ کشور در این استان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه این شرکت‌ها قراردادهای درازمدتی دارند، تصریح کرد: امکان استخراج معادن برای برخی از این شرکت‌ها در استان آستاراخان فراهم است.

 

0 پسندیده شده
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.