هدف گذاری 110هزار مگاواتی ظرفیت نیروگاه ها تا سال 1404

آغاز به کار چهارمین کنفرانس فناوری نانو در صنعت برق

|
0 دیدگاه

چهارمین کنفرانس تخصصی فناوری نانو در صنعت برق و انرژی با محوریت توسعه تکنولوژی نانو در صنعت برق صبح امروز آغاز به کار کرد.

چهارمین کنفرانس تخصصی فناوری نانو در صنعت برق و انرژی صبح امروز با حضور اعضای فندیکای صنعت برق کارشناسان و متخصصان این حوزه و قائم مقام پژوهشگاه نیرو افتتاح شد.

هدف از برگزاری این کنفرانس آشنایی بیشتر مدیران کارشناسان به فناوری نانو و کاربرد آن در صنعت برق و انرژی و بررسی فرصتها و چالشهای به کار گیری این فناوری در کشور است.

سید زمان حسینی معاون هماهنگی انتقال توانیر در این مراسم تنوع نیروگاه ها در سالهای گذشته اشاره و بیان کرد: به لطف خدا در طول انقلاب توانستیم صنعت برق را به خودکفایی ۹۵ درصدی برسانیم و این صنعت را به نیروگاه های متنوعی همچون حرارتی،‌بخار، تلمبه ذخیره ای و اتمی برخورد دار کنیم.

وی در ادامه به رشد سالانه ۵درصدی پیک مصرف برق در سال اشاره و بیان کرد: این افزایش رشد در خورده های صنعتی،‌خانگی،‌کشاورزی و مصارف عمومی به وضوح قابل مشاهده است به گونه ای که هم اکنون ۷/۳۳ درصد از مصرف برای بخش خانگی،‌ ۵/۳۱ درصد برای بخش صنعت ،‌ ۱۶ درصد برای بخش کشاورزی و مابقی به مصارف عمومی اختصاص یافته است.

حسینی تصریح کرد: بنابر برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان افق برنامه ۱۴۰۴،‌ ۱۱۰هزار مگاوات به ظرفیت های نیروگاهی برق کشور اضافه خواهد شد.

به گزارش میزان در چهارمین کنفرانس تخصصی فناوری نانو در صنعت برق و انرژی مباحثی همچون توسعه نیروگاه های تولید برق و چالشهای زیست محیطی، کاربردهای فناوری نانو در حوزه توزیع برق و مشکلات صنعت برق درحوزه توزیع به بحث و بررسی گذاشته می شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.