آغاز ساخت بزرگراه شمالی استان البرز

|
0 دیدگاه

کلنگ احداث بزرگراه شمالی استان با حضور استاندار البرز بر زمین زده شد.

سید حمید طهایی صبح چهارشنبه در آئین افتتاح گلنگ زنی پروژه بزرگراه شمالی استان با حضور نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر کرج و همچنین شمار قابل توجهی از مدیران شهری بر فراز بام کرج تشکیل شد اظهار داشت: این پروژه آغاز ارزشمندی برای البرز است که در خدمت مردم شریف کشور و استان البرز قرار می گیرد.

وی با اشاره به حجم ترددهای میلیونی از مسیرهای مواسلاتی استان افزود: سالانه میلیون ها نفر از جاده های استان البرز عبور می کنند و در حال حاضر مسیرهای استان فراتر از کشش خود بار تردد خودروها را تحمل می کند.

وی تصریح کرد: به جهت استقبال گسترده از انتخاب مسیرهای استان برای تردد عبور خودروها جاده ها تحمل بار ترافیکی لازم را ندارند و شاهد بار ترافیکی فزاینده ای در مسیرهای مواصلاتی این استان هستیم و با احداث این بزرگراه بخش قابل توجهی از ترافیک آزاد راه نیز روانسازی خواهد شد.

استاندار البرز ادامه داد: از ابتدای ورود به استان موضوع ترافیک را به عنوان عمده معضل استان مطرح می کردم به علت اینکه البرز در مسیر۱۲ استان کشور قرار دارد و به نوعی قلوگاهی است که فشار زیادی بر آن وارد می شود و برای رفع این معضل وقت زیادی صرف شده است.

نماینده عالی دولت در استان بیان کرد: تغییر مسیر انتهای اتوبان همت بر ورودی استان به نام شهدای البرز اقدام اولیه ای بود که انجام شد.

وی با اشاره به بازدیدهای مکرر اول رئیس جمهوری از این پروژه ملی خاطر نشان کرد: مسیر جاده شمال کشور نیز که از استان البرز عبور می کند چندین بار توسط دکتر جهانگیری مورد بازدید قرار گرفت و بر اساس قول مساعد پیمانکار و مجریان این طرح ملی تا بهار سال آینده زیر بار ترافیک می ورد.

وی افزو.د: این پروژه یکی از بزرگترین پروژه هایی است که بعد از ۲۹ سال در دولت دکتر روحانی به اجرا در آمده و تا پایان این دولت نیز به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: احداث پروژه کنار گذر شمالی به همت شورای اسلامی و شهرداری شهر کرج با همدلی و همراهی وارد فاز عملیات اجرایی خود می شود و امیدورایم در مدت زمان کوتاهی جهت خدمت به مردم به بهره برداری برسد.

استاندار البرز ادامه داد: نیاز است که در طراحی های شهری مسیرهای کند رو و تند رو به منظور تعدیل بار ترافیکی پیش بینی شود.
استاندار البرز گفت: در کنار این پروژه شهری مراکز تفریحی و خدماتی پیش بینی خواهد شد که در جهت ایجاد درآمد دائمی برای شهر و شهرداری خواهد بود.
استاندار البرز در محور دوم سخنان خود با اشاره به سالروز آغاز به کار دولت تدبیر و امید خاطر نشان کرد: دکتر روحانی در ۱۲ مرداد سال ۹۲ در چنین روزی با شرایط سخت اقتصادی و حصری که دشمن علیه جمهوری اسلامی روا داشته بود دولت را تحویل گرفت وامروز شاهد بهبود شرایط اقتصادی و گشایش فرصت های ویژه ای برای کشور هستیم.

وی افزود: به همت مردم و با هدایت های مقام معظم رهبری و با تلاش دولت تفکر ایران هراسی در خارج از کشور تغییر پیدا کرده و شاهد سفرهای مکرر هیات های خارجی به کشورمان هستیم.

طهایی گفت: ایران در پاسخ به دعوت کشورهای خارجی و سفرهایی که به کشورهای مختلف داشته است همواره عزت و اقتداربه منصه ظهور رسیده است.

وی افزود: در این مدت حجم سرمایه گذاری خارجی در استان البرز ۵۰۰ میلیون دلار بوده است و امیدواریم در ادامه راه گام های بلند تری برداریم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.