آغاز گاز رسانی به مناطق صعب العبور با سی ان جی

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: گازرسانی به مناطق صعب العبور از طریق سی ان جی آغاز شد که به زودی برخی از مناطق کشور با این روش از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

با توجه به رویکرد شرکت ملی گاز ایران در زمینه گازرسانی به نقاط دور دست و کوهستانی، گاز رسانی به این مناطق با بهره گیری از روشهای جدید از جمله سی ان جی در دستور کار قرار گرفت.

که براین اساس گازرسانی به شهرستان بیدرویه در استان خوزستان به روش سی ان جی با حضور حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، استاندار خوزستان، حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان استانی افتتاح شد.

این برای نخستین بار است که در کشور مشترکان از طریق سی ان جی از نعمت گاز برخوردار می شوند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، در آئین افتتاح پروژه گازرسانی به شهر بیدروبه استان خوزستان، گفت: این شهر در آینده به خط ششم سراسری متصل می شود و تاسیسات گاز رسانی به روش سی ان جی به ٢ شهر دیگر استان منتقل خواهد شد.

عراقی با اشاره به گازرسانی به شهرها و روستاها به روش سی ان جی، افزود: پس از اجرای طرح پایلوت در یکی از روستاهای کشور و ارزیابی نتایج مثبت آن، به این نتیجه رسیدیم که گازرسانی به روش سی ان جی پس از خط لوله بهترین روش محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: هم اکنون پروژه گازرسانی به چهار منطقه کشور در دستور کار است که این پروژه ها در آینده نزدیک به بهره برداری می رسند.

معاون وزیر نفت در امور گاز ادامه داد: با تصویب شورای اقتصاد و در قالب سیاستهای اقتصاد مقاومتی، پروژه گازرسانی به نیروگاه چابهار نیز از طریق سی ان جی انجام می شود.

وی با بیان این که گازرسانی به نقاط دور دست، سخت گذر و جنگلی به روش سی ان جی در دستور کار شرکت ملی گاز ایران قرار دارد، تاکید کرد: در آینده ای نزدیک شهرها و روستاهایی که امکان گازرسانی به آنها از طریق خط لوله فراهم نباشد با این روش ( سی ان جی) از مزایای گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

عراقی با اشاره به فعالیتهای این شرکت در حوزه گازرسانی به شهرها و روستاها، گفت: پارسال پروژه گازرسانی به پنج هزار روستای کشور آغاز شد که گاز رسانی به ٢ هزار و ٨٠٠ روستا در همان سال به بهره برداری رسید.

معاون وزیر نفت با بیان این که این حجم فعالیت در طول ٥٠ سال گذشته بی سابقه بوده است، اظهارکرد: امسال نیز گازرسانی به پنج هزار روستای دیگر نیز آغاز شده که تا پایان امسال نزدیک به سه هزار روستا به شبکه سراسری گاز متصل می‌شوند.

وی با اشاره به این که هم اکنون ٧٠ درصد سبد انرژی کشور به گاز اختصاص دارد، گفت: در حال حاضر ٩٥ درصد بخش شهری و نزدیک به ٧٠ درصد روستاهای کشور از مزایای گاز طبیعی برخوردارند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.