اتصال شعبه فرانکفورت بانک سپه به نظام تارگت۲

|
0 دیدگاه

مدیرعامل بانک سپه اعلام کرد شعبه فرانکفورت این بانک توانست با اتصال به نظام پرداخت یورو موسوم به «تارگت ۲» با شبکه بانکی جهان ارتباط برقرار کند.

بر اساس گزارش وزارت امور خارجه از روند اجرای برنامه جامع اقدام مشترک(برجام)، غیر از بانک صادرات که هنوز به بهانه های غیرهسته ای در فهرست تحریم ها قرار دارد، شعب بانک های ملی، تجارت، سپه و ملت در دوبی، لندن، پاریس، استانبول، هامبورگ و سئول پس از اجرای برجام فعال شده و نقش قابل توجهی در نقل و انتقالات ارزی ایفا می کنند.
شعب مستقر در کشورهای اروپایی از طریق اتصال به تارگت ۲ (TARGET II) به سیستم تسویه اروپا دسترسی یافته اند.
به گفته محمدکاظم چقازردی، به دنبال رفع تحریم ظالمانه از بانک سپه و شروع فعالیت های مجدد شعب خارج از کشور و نیز تامین نیروی انسانی و تعدیل سرمایه این شعب، شعبه فرانکفورت در پیگیری های مستمر با مقامات نظارتی بر سیستم بانکی کشور آلمان (بافین) و رفع موانع فراوان، موفق شد سیستم تارگت۲ را نصب کرده و به شبکه پرداخت بین المللی متصل شود.
وی افزود: نصب سیستم پرداخت تارگت۲، این امکان را برای شعبه فرانکفورت ایجاد کرده است تا به منظور انجام امور دریافت و پرداخت با ۵۸ هزار بانک جهان متصل شود و پرداخت های خود را در کشور آلمان و سطح اروپا به طور مستقیم انجام دهد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.