اثر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بر اعتماد اقتصادی

|
0 دیدگاه

اتحادیه اروپایی در بروکسل اعلام کرد: شاخص اعتماد مصرف‌کننده و صنعت از اعتماد اقتصادی حوزه یورو در ماه آگوست بسیار بدتر از پیش‌بینی تحلیلگران بوده است.

اتحادیه اروپایی در بروکسل اعلام کرد: شاخص اعتماد مصرف‌کننده و صنعت از اعتماد اقتصادی حوزه یورو در ماه آگوست بسیار بدتر از پیش‌بینی تحلیلگران بوده است.

موضوعی که نشان می‌دهد اثرات تصمیم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا نهایتا به شرکت‌ها و خانوار رسیده است.

روز سه‌شنبه کمیسیون اروپایی در بروکسل اعلام کرد: شاخص اعتماد مصرف‌کننده و صنعت از ۱۰۴٫۵ واحد به ۱۰۳٫۵ واحد کاهش یافته است. این میزان در مقایسه با برآورد ۱۰۴٫۱ واحدی اقتصاددانان مورد بررسی بلومبرگ و به دنبال رشد غیرمنتظره در ماه جولای بوده است.

انتشار این آمار فضا را برای اعمال محرک‌های بیشتر به منظور حفظ، بهبود و احیای تورم مهیا کرده است.

در پی رای به برگزیت، صندوق بین المللی پول پیش‌بینی خود را برای رشد منطقه یورو در سال آینده کاهش داده و بانک مرکزی اروپا نیز پیش‌بینی‌های جدید خود را هفته آینده منتشر خواهد کرد.

فدریک دوکروزت، اقتصاددان بانک پیکتت در ژنو اعلام کرد: ضعف در آمار ماه آگوست به جز چند استثنا در تمامی بخش‌های اقتصادی و تمامی کشورها دیده شده است. این دلیل دیگری است که بانک مرکزی اروپا باید نسبت به هرگونه اقدامی احتیاط بیشتری به خرج دهد.

به احتمال زیاد در ماه آگوست رقم تورم در بلوک ارزی اروپا از ۰٫۲ درصد به ۰٫۳ درصد افزایش خواهد داشت، ولی این رقم همچنان زیر هدف ۲ درصدی بانک مرزی خواهد بود. آژانس آماری یوروستات به همراه آمار بیکاری، ارقام اولیه تورم را نیز روز چهارشنبه منتشر خواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود نرخ بیکاری در ماه جولای به ۱۰ درصد کاهش پیدا کند.

بر اساس آمار کمیسیون اروپایی، احساس بخش صنعتی از منفی ۲٫۶ به منفی ۴٫۴ کاهش یافته که پایین‌ترین سطح در ۱۸ ماه اخیر بوده است. اعتماد به بخش خدمات، خرده فروشی و در میان مصرف‌کنندگان نیز کاهش یافته؛ در حالی که شاخص بخش ساخت‌وساز به بالاترین سطح ۸ سال اخیر خود رسیده است.

آمار هفته گذشته نشان داد که اعتماد همچنین در دو اقتصاد بزرگ منطقه کاهش یافته است. فضای کسب‌وکار آلمان که به وسیله موسسه تحقیقات مونیخی Ifo اندازه‌گیری می‌شود به طور غیرمنتظره‌ای بیشترین افت چهار سال اخیر خود را تجربه کرد.

همچنین بر اساس اعلام موسسه ملی آمار فرانسه،‌ جو حاکم بر اقتصاد این کشور نیز سقوط کرده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.