احداث مدرسه هوشمند برای عشایر شهرستان خواف

|
0 دیدگاه

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای دانش‌آموزان عشایر محروم شهرستان خواف در استان خراسان رضوی، مدرسه‌ هوشمند ۶ کلاسه می‌سازد.

معاون امور زیربنایی و امور فنی بنیاد برکت گفت: این بنیاد برای تسهیلِ تحصیلِ عشایرِ محروم مرزنشین شهرستان خواف، ساخت یک مدرسه‌ هوشمند ۶ کلاسه در شهرک امام علی (ع) سنگان را برای ۱۴۰ دانش‌آموز این شهرک در دستور کار قرار داد.

سعید جعفری با اشاره به این‌که تصمیمات دیگری هم برای محرومیت‌زدایی از این شهرستان گرفته شده، افزود: از ۱۲ روستای محروم خواف، ۳ روستا به راه نیاز داشتند که از طریق سه پروژه‌ راه‌سازی روستایی، روستاهای باغ بخشی به دو چاهی، مهاباد به باغ بخشی و چاه مسیله به چاه گچی متصل می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: برای روستاهای حسن‌آباد، علی‌آباد و نهور با جمعیت حدود ۴۵۴ خانوار هم تأمین آب شرب و ساخت جاده‌ی روستایی نیازسنجی شد.

به گفته‌ معاون امور زیربنایی و امور فنی بنیاد برکت، تأمین اعتبار دو کلاس درس برای مدرسه‌ی ۴ کلاسه‌ روستای ولی‌آباد نیز در دستور کار قرار گرفت. این مدرسه که حدود ۱۰۰ دانش‌آموز پایه‌ابتدایی دارد به دو کلاس درس دیگر نیازمند است.

بنیاد برکت ساخت ۴۲ مدرسه با ۲۵۸ کلاس درس را در مناطق محروم استان خراسان رضوی با اعتباری بالغ بر ۱۵۷ میلیارد و ۶۲۱ میلیون ریال در برنامه دارد. از این تعداد، تاکنون ۲۹ مدرسه با ۱۷۶ کلاس درس افتتاح و به بهره‌برداری رسیده و ساخت ۱۳ مدرسه‌ی دیگر در دست اقدام است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.