اختصاص بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی استان تهران

|
0 دیدگاه

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تهران گفت: ۱۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای واحدهای تولیدی کشور در نظر گرفته شده که ۸٫۲ درصد آن معادل ۱۳ هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال به استان تهران اختصاص داده شده است.

محمدرضا مس فروش روز دوشنبه در نخستین جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی جنوب استان تهران که در فرمانداری ورامین برگزار شد افزود: این میزان تسهیلات بانکی بین ۹۸۱ واحد صنعتی، معدنی و کشاورزی استان براساس ضوابط و معیارهای اعلام شده، توزیع می شود.
وی اظهار کرد: تا کنون یک هزارو ۸۰۰ واحد برای دریافت این تسهیلات ثبت نام کرده اند که بیش از ۹۰۰ واحد صنعتی و کشاورزی از این تعداد به بانک های عامل معرفی شده اند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران تصریح کرد: دراین زمینه از بانک های عامل انتظار داریم تا به تعهدات خود در ارائه تسهیلات به واحدهای صنعتی استان عمل کنند.
مس فروش گفت: ۱۷ هزار واحد صنعتی، ۴۱۲ هزار واحد صنفی تولیدی و توزیعی و تعداد کمی معدن در استان تهران فعالیت دارند که این واحدها ظرفیت بالقوه ای برای ایجاد تحول در اقتصاد کشور محسوب می شوند.
وی افزود: یکی از مهمترین برنامه های سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تهران، ساماندهی صنایع مستقر در مناطق مختلف استان است چرا که طی ۵۰ سال گذشته ، بیش از ۱۰ هزار واحد صنعتی به صورت غیر متوازن رشد کرده اند و نمی توان نسبت به این واحدها بی تفاوت بود.
وی اظهار کرد: بر اساس الزامات قانونی ، این واحدهای پراکنده باید از نقاط فعلی به مناطق و فضاهای مجاز منتقل شوند که این امر طی دو سال گذشته با شتاب بیشتری دنبال می شود.
مس فروش گفت: ۸ هزار و ۶۰۰ اتحادیه در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند که ساماندهی و تجمع این اتحادیه ها بر اساس مصوبه قانونی در حال اجراست تا با یکپارچه کردن اتحادیه هایی که در یک راستا به فعالیت مشغولند، ضعف مدیریتی و مشکلات مالی برطرف و کمک های دولت نیز به صورت هدفمند به این واحدها ارائه شود.
وی تصریح کرد: هفته گذشته تجمیع اتحادیه ها در کمیسیون نظارت شهرستان تهران مورد تصویب قرار گرفته و ۱۵ شهرستان دیگر استان تهران نیز مکلف به اجرای این مصوبه هستند.
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تهران افزود: در حوزه تجارت ، مهمترین اقدام این اداره کل ، مبارزه با قاچاق کالاست چرا که با ورود اجناس قاچاق به کشور ، اشتغال از دست رفته و فرصت ایجاد فرصت های شغلی نیز از بین می رود.
مس فروش افزود : سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تهران در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ، هفت پروژه مهم را به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان ارائه کرده که مهمترین آنها ارائه تسهیلات به پروژه هایی است که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
وی اظهار کرد: در شهرستان پاکدشت ۲۱۵ واحد برای دریافت تسهیلات بانکی ثبت نام کرده اند که پس از بررسی ، ۱۰۵ مورد به بانک عامل معرفی شده که تنها ۵ مورد آن موفق به دریافت تسهیلات شده اند.
وی افزود: در ورامین ۳۹ واحد ثبت نام کرده اند که پس از بررسی های صورت گرفته در شهرستان ۲۰ واحد به بانک معرفی شده که تا کنون هیچ یک از آنها تسهیلات مورد نیاز را دریافت نکرده اند.
وی پرونده ارجاع شده در پیشوا را دو مورد اعلام کرد که هیچ یک موفق به دریافت تسهیلات نشده اند .
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تهران اظهار کرد: از مجموع ۲۲۸ واحد ثبت شده در سامانه دریافت تسهیلات ، ۶۰ مورد به بانک عامل معرفی شده که فقط یک مورد تسهیلات دریافت کرده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.