اختصاص ۳۰۳ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه کارآفرینی در خوزستان

|
0 دیدگاه

رئیس صندوق کارآفرینی امید استان خوزستان گفت:۳۰۳ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در حوزه های متخلف برای ایجاد رونق اشتغال در استان اخصاص یافت.

مهدی امرایی دوشنبه در حاشیه بازدید از روند فعالیت بازارچه یادمان عملیات والفجر۸ اروندکنار در گفت و گو با خبرنگاران افزود:تسهیلات در نظر گرفته شده برای اشتغال در چهار فصل سال در بخش های فرآوری محصولات کشاورزی، بسته بندی، صنایع خرد و کوچک و صنایع دستی قابل پرداخت است.
وی اظهار داشت:سال گذشته ۶۷۰ میلیارد ریال تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید استان خوزستان پرداخت شد که ۴۶۳ میلیارد ریال آن در حوزه های مختلف اشتغالزایی تسهیلات پرداخت شد.
امرایی اظهار داشت :بر اساس نظارت دقیق صورت گرفته ۹۱ درصد تسهیلات پرداخت شده در سال گذشته منجر به ایجاد شغل در مناطق مختلف استان شد.
رئیس صندوق کارآفرینی امید استان خوزستان همچنین از آغاز پرداخت وام ازدواج به هر کدام از زوجین تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال پس از ثبت نام متقاضیان در سامانه ثبت نام بانکی مرکزی خبر داد و بیان داشت:به افراد تحت پوشش بنیاد شهید و جانبازان، تسهیلات ازدواج دو برابر می شود.
امرایی هچنین از آمادگی صندوق کارآفرینی امید استان خوزستان برای امضاء تفاهم نامه تجهیز منابع با شرکت ها و موسسات و نهادها از جمله سامان منطقه آزاد اروند با خبر داد.
وی همچنین با بیان اجرای طرح های ‘امید و احسان’ از سوی صندوق کارآفرینی امید استان خوزستان در راستای حمایت از اشتغال، گفت:افرادی که می توانتد کسب و کاری را سامان دهند، در صورتی که شرایط عمومی صندوق را داشته باشند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
** ۱۷۰ میلیارد ریال مطالبات صندوق کارآفرینی امید استان خوزستان
رئیس صندوق کارآفرینی امید استان خوزستان همچنین اضافه کرد:حدود ۱۷۰ میلیارد ریال مطالبات تسهیلات قرض الحسنه در صندوق کارآفرینی امید وجود دارد که وصول آنها می توانند به اعطای تسهیلات به افراد متقاضی کمک کند.
وی اظهارداشت:وصول ۱۱۰ میلیارد ریال از تسهیلات معوق صندوق کارآفرینی امید استان خوزستان در دست پیگیری حقوقی است.
امرایی از افرادی که تسهیلات حوزهای مختلف از جمله ازدواج، سپرده گذاری، اشتغال، تسهلات دریافت کردند خواست تا اقساط خود را به موقع پرداخت کنند.
وی افزود:اگر اقساط تسهیلات پرداختی به موقع بازپرداخت نشود، توان صندوق کارآفرینی امید استان خوزستان برای پرداخت تسهیلات کم می شود.
رئیس صندوق کارآفرینی امید استان خوزستان همچنین از ساماندهی بازارچه یادمان والفجر ۸ اروندکنار با همکاری صندوق اعتباری مهر کارآفرین خبر داد و گفت:این بازارچه ظرفیت اشتغال مستقیم۳۰۰ نفر از جوانان بومی منطقه را دارد.
اروندکنار در ۴۵ کیلومتری جنوب آبادان و روبه روی شهر فاو عراق قرار دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.