رشد اندک شاخص کل

ادامه نوسان بورس در کانال ۷۷ هزار واحدی

|
0 دیدگاه

شاخص کل بورس امروز (سه شنبه) با ۱۲ واحد رشد به ۷۷ هزار و ۳۵۸ واحد رسید.

در معاملات امروز، یک میلیارد و ۴۲ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از یک هزار و ۷۹۳ میلیارد ریال در ۴۲ هزار و ۸۰۸ نوبت خرید و فروش شد.
نمادهای فولاد (فولاد مبارکه)، مبین (پتروشیمی مبین)، فخوز (فولاد خوزستان)، همراه (ارتباطات سیار) و ونیکی با تاثیر مثبت باعث رشد شاخص شدند، اما نمادهای وغدیر (سرمایه گذاری غدیر) و فاراک (ماشین سازی اراک) با تاثیر منفی مانع رشد بیشتر شاخص شد.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد که بیشتر آنها در معاملات امروز رشد کرده اند به طوری که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) چهار واحد، شاخص کل (هم وزن) ۲۱ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۱۷ واحد، شاخص آزاد شناور ۲۳ واحد و شاخص بازار اول ۱۶ واحد رشد کرده اند.
تنها شاخص منفی بازار امروز، شاخص بازار دوم بود که ۱۲ واحد افت کرد.
حق تقدم لیزینگ خودرو غدیر، حق تقدم شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، ریخته گری تراکتورسازی ایران، بانک پاسارگاد و آهنگری تراکتورسازی ایران از بیشترین رشد قیمت برخوردار بودند.
بیشترین کاهش قیمت نیز به حق تقدم سرمایه گذاری مسکن، سخت آژند، قند مرودشت، داروسازی امین و ماشین سازی اراک تعلق داشت.

** دادوستد بیش از یک هزار میلیارد ریال اوراق بهادار در فرابورس
به گزارش فرابورس ایران، امروز بیش از ۱۷۱ میلیون ورقه به ارزش یک هزار و ۲۷ میلیارد ریال در ۱۵ هزار و ۹۰۳ دفعه در بازار فرابورس مبادله شد.
در این بازار، اوراق اجاره رایتل در پی دادوستد ۲۲۶ هزار و ۸۷۰ ورقه به ارزش ۲۳۳ میلیارد ریال در صدر اوراق مورد معامله قرار گرفت.
پس از چند روز روند صعودی شاخص کل امروز آیفکس (شاخص فرابورس) با عقبگردی ۳٫۶ واحدی (معادل ۰٫۴۴ درصد) به عدد ۸۱۶ واحد رسید.
در روزهای اخیر، دو شرکت با نام های شرکت صنایع تجهیزات نفت و شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان در بازار دوم فرابورس ایران درج شده اند که به این ترتیب شهریور را می توان ماه رونق درج شرکت ها در فرابورس ایران دانست.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.