محبوب ترین بی ام و کدام مدل است؟

ارتش شاسی بلند های باواریایی در ایران

|
0 دیدگاه

واردات خودروهای لوکس در سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته که شاسی بلند ها نیز از این قافله عقب نمانده اند.

چند سالی است خودروهای شاسی بلند یا همان SUV محبوبیت خاصی در بین ماشین بازها پیدا کرده است و همین امر موجب شده تا واردات مدل های مختلف این اتومبیل ها روند صعودی به خود بگیرد.

براساس این گزارش قیمت خودروهای فوق در کشور سازنده با توجه امکانات موجود تعیین می شود و در بازار داخل از ۱۰۰ میلیون تا بیش از یک میلیارد به فروش می رسد.

براساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران در بین انواع خودروهای شاسی بلندی که وارد کشور می شود اتومبیل های کمپانی “بی ام و” جزء پر طرفدار ها است؛ بطوریکه در خرداد ماه سال ۹۵ تعداد ۱۹۰ دستگاه به ارزش بیش از ۳۰۰میلیارد ریال معادل ۱۱میلیون دلار وارد کشور شده است.

لازم به ذکر است که شاسی بلند های برند بین المللی “بی ام و” با مدل های X1، X3 ، X4، X5 و X6  شناخته می شوند، البته در بین این مدل ها، X1 یک کراس اوور شهری محسوب می شود.

گزارشات گمرک حاکی از آن است در بین مدل های متنوع این غول خودروسازی، ایرانی ها تنها به مدل  X3 وX4  روی خوش نشان داده اند و خودروی بی ام و X3 دارای ۴ مدل مختلف است که تنها مدل ۲۸ Xdrive وارد کشور شده است.

*BMW Xdrive X3

از این مدل خودروی بی ام و تعداد ۱۲۳ دستگاه با ارزش بیش از ۱۹۰ میلیارد ریال(۱۹۰٫۴۰۹٫۵۰۱٫۰۶۰) و به عبارتی معادل بیش از شش میلیون و ۵۰۰ هزار دلار(۶٫۶۴۶٫۷۵۸) وارد کشور شده است.

این خودرو که در بازار داخل تا ۴۱۵ میلیون تومان به فروش می رسد از موتوری با حجم۱۹۹۷ cc بهره می برد که می تواند حداکثر ۲۳۰کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد؛ ازامکانات این خودروی آلمانی می توان به سنسور پارک، سنسور باران، چراغ های زنون با قابلیت روشن و خاموش شدن اتوماتیک، دوربین ۳۶۰، تهویه مطبوع اتوماتیک، صندلی های برقی با قابلیت تنظیم گودی کمر و چراغ شوى اشاره کرد.
*BMW X4 Xdrive

دومین مدل از خودروهای شاسی بلند کمپانی بی ام و که در خرداد ماه سال جاری وارد کشور شده است، خودروی X4 است که از این مدل تعداد ۶۷ دستگاه با ارزشی بیش از ۱۱۹ میلیارد ریال(۱۱۹٫۲۱۸٫۹۸۸٫۸۰۰) معادل بیش از چهار میلیون دلار(۴٫۲۳۳٫۷۱۷)وارد کشور شده است.

این خودرو که در بازار داخلی تا ۵۴۰ میلیون تومان معامله می شود همتای برادر کوچک خود از موتوری با حجم۱۹۹۷ cc بهره می برد که می تواند حداکثر۲۳۲ کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد؛از امکانات این خودرو می توان به کروز کنترل، سنسور باران، صندوق عقب برقی ، ۶ رادار و دوربین ۳۶۰ درجه، تهویه مطبوع اتوماتیک دو گانه، صندلی های برقی و شیب سنج ترمز دستی برقی اشاره کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.