ارزش معاملات فرابورس به بیش از هزار میلیون ریال رسید

|
0 دیدگاه

معاملات امروز فرابورس با داد و ستد ٣٨٥ میلیون ورقه بهادار در ١٨ هزار نوبت به ارزش یک‌هزار و ٥١٣ میلیارد و ٤٩٠ میلیون ریال رسید.

بازار فرابورس ایران امروز شاهد خرید و فروش ٣٨٥ میلیون انواع اوراق بهادار بود که در ١٨ هزار و ٥٤ نوبت معامله شد.

در معاملات امروز دوشنبه، ٣٨٥ میلیون ورقه بهادار در ١٨ هزار نوبت دادوستد شد و ارزش آن به یک هزار و ٥١٣ میلیارد و ٤٩٠ میلیون ریال رسید.

شایان ذکر است، شاخص کل فرابورس پس از افت و خیز چند باره با افت ٢,٨ واحدی نسبت به دیروز، رقم ٨١٣.٥١ واحد را نشان داد و معاملات پالایش نفت تهران بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص داشت.

بیشترین حجم معاملات امروز به داد و ستد ١٦ میلیون و ٦٠٠ هزار سهم ریل پرداز سیر مربوط بود و بالاترین ارزش معاملات متعلق به نماد ذوب آهن اصفهان بود به طوری که ارزش آن به ٣٢ میلیارد و ٣٣٠ میلیون ریال رسید.

در بازار اول، ١٣٥ میلیون و ١٣٠ هزار اوراق بهادار به ارزش ٢٧٤ میلیارد و ١٧٠ میلیون ریال داد و ستد شد که طی آن بالاترین حجم معاملات به نام فولاد آلیاژی یزد ثبت شد. علاوه بر این، ٦٢ میلیون و ٨٦٠ هزار اوراق بهادار در بازار دوم به ارزش ١٨٨ میلیارد و ٧١٠ میلیون ریال دست به دست شد و بیشترین حجم این بازار مربوط به ریل پرداز سیر بود.

در میان ETFها، صندوق سرمایه‌گذاری آرمان آتی کوثر، بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد و حجم معاملات این صندوق به ٢ میلیون و ٢٢٠ هزار ورقه بهادار رسید.

طبق این گزارش، سهام شرکت‌های دامداری تلیسه نمونه، آتیه داده پرداز و افرانت بیشترین افزایش قیمت و نماد شرکت‌های بیمه نوین و صنایع روی زنگان بالاترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

همچنین‏ اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در روز دوشنبه در بازه ٩٥٥ هزار تا یک میلیون ریال معامله شد.

به گزارش فرابورس، در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز بیشترین حجم و ارزش معاملات در اختیار اوراق اجاره پارس به ارزش ٢٠٠ میلیارد ریال بود.

ارزش معاملات روزانه در تمامی نمادهای اسناد خزانه اسلامی هم به رقم ١١٦ میلیارد ریال رسید.

در پایان معاملات امروز، نماد معاملاتی بانک گردشگری با توجه به اطلاعات دریافتی مبنی بر تعدیل، با اهمیت پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی ١٣٩٥ متوقف شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.