رشد مثبت 4/4درصدی

استانها به میزان رونق تولید واشتغال، تسهیلات می گیرند

|
0 دیدگاه

رییس کل بانک مرکزی گفت: در اجرای سیاست های جدید هیچ محدودیتی برای استانهای مختلف وجود ندارد و به میزانی که استان بتواند رونق تولید و اشتغال ایجاد کند، تسهیلات ارایه می شود.

ولی الله سیف ظهر دوشنبه در بدو ورود به گرگان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و استاندار گلستان تصریح کرد: در گذشته سیاست هایی مبنی بر توجه به صنایع بزرگ وجود داشت، اما در سال جاری و با توجه به تأکیدهای رهبر معظم انقلاب، دولت توجه به صنایع کوچک و متوسط را در اولویت قرار داده است.
وی با تأکید بر اهمیت توجه به صنایع کوچک و متوسط اظهار کرد: اگرچه صنایع بزرگ نقش قابل توجهی در اقتصاد کشور دارند، اما صنایع کوچک و متوسط می توانند موجب رونق تولید و افزایش اشتغال شوند.
رئیس کل بانک مرکزی یادآور شد: سیاست های ابلاغی جدید با بررسی تمام اقدامات گذشته صورت گرفته و ضمن رفع مشکلات پیشین، تلاش شده است تسهیلات بانکی به واحدهایی اعطا شود که بتوانند خود را از حالت رکود خارج کنند.
سیف ادامه داد: به طور یقین واحدهایی که بازار لازم جهت ارائه محصولات خود را ندارند، نمی توانند از این تسهیلات استفاده کنند و ما باید منابع را به واحدهایی اختصاص دهیم که موجبات رشد و توسعه را فراهم کنند.
رئیس کل بانک مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود به میزان رشد اقتصادی صورت گرفته در کشور اشاره کرد و افزود: براساس آمار بانک مرکزی و مرکز آمار ایران، طی سه ماه اول سال ۹۵ شاهد رشد مثبت ۴/۴ درصدی بوده ایم و به طور یقین این رشد در سه فصل دیگر امسال نیز تکرار خواهد شد.
آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و حسن صادقلو استاندار گلستان نیز در سخنانی با اشاره به مشکلات و مسائل این منطقه خواستار توجه به افزایش منابع بانکی و همچنین مباحث مربوط به صنایع بزرگ استان شدند.
در ادامه رئیس کل بانک مرکزی به اتفاق استاندار و مدیران ارشد استانی از کارخانه تولید ویتامین E که در ابتدای تیرماه سال جاری با اعتبار ۴۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است، دیدن کرد.
شرکت در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان گلستان از دیگر برنامه های رئیس کل بانک مرکزی در سفر به این استان اعلام شده است.
استان مرزی گلستان واقع در شمال ایران یک میلیون و ۹۰۰هزار نفر جمعیت دارد، درآمد بیشتر مردم این استان بویژه در مناطق روستایی از طریق کشاورزی تامین می شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.