بورس 43 واحد رشد کرد

استقرار شاخص کل در فاز استراحت

|
0 دیدگاه

شاخص کل بورس که از دیروز وارد مرحله اصلاحی شده است، در جریان معاملات امروز (سه شنبه) با ۴۳ واحد رشد و ثبت رقم ۷۸ هزار و ۳۶۸ واحد به کار خود پایان داد.

روند صعودی شاخص کل بورس از دیروز (دوشنبه) متوقف و مرحله استراحت یا اصلاح شاخص آغاز شده است.
به باور شماری از کارشناسان این استراحت می تواند آغازگر موج جدید رشد باشد. برخی دیگر از صاحبنظران نیز بر این باورند که پس از رشد شاخص در هفته های گذشته، برگزاری مجامع و انتصاب رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار، ورود شاخص به مدار اصلاح می تواند در گام بعد به شکلگیری موج نزولی منجر شود.
حجم معاملات بازار سرمایه پس از افت دیروز کاهش یافت و امروز بیش از ۷۷۵ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش دو هزار و ۲۳۳ میلیارد ریال در ۶۳ هزار نوبت خرید و فروش شد.
در معاملات امروز گروه فلزات و مخابرات تاثیر مثبت بر شاخص داشت و بر این اساس، نمادهای فخوز (فولاد خوزستان)، فملی (صنایع ملی مس)، فولاد (فولاد مبارکه) و اخابر (مخابرات) رشد کرد، در مقابل نمادهای تاپیکو (سرمایه گذاری نفت و گاز تامین)، خودرو (ایران خودرو) و پارسان (نفت و گاز پارسیان) با تاثیر منفی مانع رشد بیشتر شاخص شد.
در معاملات امروز همه شاخص های اصلی بازار سرمایه بجز شاخص بازار دوم رشد کرد. بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) ۱۵ واحد، شاخص کل (هم وزن) هفت واحد، شاخص قیمت (هم وزن) پنج واحد، شاخص آزاد شناور ۱۳ واحد و شاخص بازار اول ۹۸ واحد بالا رفت.
تنها شاخص منفی امروز بازار شاخص بازار دوم بود که ۳۰۱ واحد کاهش یافت.
بالاترین رشد قیمت در معاملات امروز به حق تقدم توسعه معادن و فلزات، حق تقدم داروسازی دکتر عبیدی، حق تقدم سرمایه گذاری مسکن، فولاد امیرکبیر کاشان و تولید مواد اولیه داروپخش تعلق داشت.
بیشترین کاهش قیمت نیز به نام حق تقدم سیمان سپاهان، حق تقدم سیمان فارس و خوزستان، حق تقدم فولاد خراسان، حق تقدم عمران و توسعه فارس و ایران ارقام ثبت شد.

**بزرگداشت هشتمین سالگرد عرضه سهام مخابرات در بورس
امروز با حضور مدیران شرکت مخابرات ایران، زنگ آغاز معاملات این شرکت به طور نمادین به صدا درآمد.
این مراسم نمادین که در بورس های مطرح دنیا نیز مرسوم است، در روزها و مناسبت های خاص به ناشران و اعضای بورس اجازه می دهد در بازگشایی بازار مشارکت داشته باشند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.