اشتغال بیش از سه هزار نفر در آزمایشگاه‌های همکار استاندارد

|
0 دیدگاه

اداره‌کل استاندارد استان تهران ، با بهره‌گیری از ظرفیت‌بخش‌های دولتی ، خصوصی ، مراکز پژوهشی و دانشگاهی ، امکان اشتغال بیش از سه هزار نفر را ، در ۳۱۰ آزمایشگاه همکار استاندارد در استان تهران ، فراهم کرده‌است.

مسلم بیات در تشریح موضوع  اشتغال بیش از سه هزار نفر در آزمایشگاه‌های همکار استاندارد گفت: با احداث این آزمایشگاه‌ها ، ضمن بهره‌گیری از توان متخصصان و منابع بخش‌های دولتی و دانشگاهی از سرمایه و توان بخش خصوصی نیز استفاده شده است ؛ که در برخی از آزمایشگاه‌ها میلیاردها تومان از سرمایه بخش خصوصی در جهت اهداف کیفی سازمان بهره گرفته شده است.

وی ادامه داد : آزمایشگاه‌های تایید صلاحیت شده استان تهران بعضا در کل کشور منحصر بفرد است. به عنوان مثال در زمینه آزمون‌های قطعات خودرو همانند رادیاتور خودرو و یا تعداد بسیار زیادی از تجهیزات صنایع مهندسی پزشکی ؛ که ضمن برآورده کردن نیازهای اداره‌کل استاندارد استان تهران نیاز سایر ارگان‌ها ، ادارات کل و گمرکات کشور را نیز برآورده می‌کند.

مدیرکل استاندارد استان تهران با بیان این که در سال ۹۵ برای ۹ آزمایشگاه پروانه تایید صلاحیت صادر شده است ، خاطر نشان کرد: این تعداد آزمایشگاه ضمن آنکه متخصصان زبده کشور را بکار گرفته‌است ، با توجه به توانایی‌های آزمایشگاهی و علمی خود در تربیت و ارتقای علمی سایر بخش‌ها ، واحدهای تولیدی و کارشناسان سازمان‌های مرتبط موثر واقع شده‌است.

بیات خاطر نشان کرد: با تشکیل تیم‌های تخصصی و با همکاری مدیریت سیستم مدیریت کیفیت پژوهشگاه استاندارد کار نظارت تخصصی بر آزمایشگاه‌های همکار نیز با دقت تمام در حال انجام است ؛ به گونه‌ای که در سال ۹۴ ، پروانه تایید صلاحیت ۱۹ آزمایشگاه همکار به دلیل عدم احراز شرایط استاندارد و یا عدم استمرار آن در زمان فعالیت ، تعلیق و ابطال شده و پروانه۱۰ آزمایشگاه دیگر نیز به همین دلیل ، تمدید نشده است.

همچنین ، برای ۱۶ آزمایشگاه پروانه تایید صلاحیت صادر و پروانه ۲۵۶ آزمایشگاه دیگر تمدید شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.