راهکارهای خروج از رکود در برنامه عمیق نیست

“اشتغال پایدار” کشاورزی در برنامه ششم نادیده گرفته شده

|
0 دیدگاه

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: یکی از مشکلاتی که بخش کشاورزی لایحه برنامه ششم توسعه دارد، این است که موضوع اشتغال پایدار در این بخش مورد توجه جدی قرار نگرفته است.

عبدالله حاتمیان با اشاره به کمبودهای برنامه ششم توسعه اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که این لایحه دارد این است که، به مسائل مربوط به حوزه اقتصادمقاومتی به‌ویژه در بخش کشاورزی توجه چندانی نشده و باید راهکارهای عمیق‌تری برای رفع مشکلات این حوزه ارائه شود.

وی ادامه داد: به‌عنوان مثال بندهای آورده شده در برنامه ششم توسعه در حوزه کشاورزی به اشتغال پایدار این بخش توجه چندانی نشده و راهکارهای خروج از رکود آن هم به‌قدر کافی عمیق نیست.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس حوزه آب را یکی از راهبردی‌ترین بخش‌های برنامه ششم توسعه دانست و بیان کرد: در حوزه ذخیره آب برنامه‌های دوراندیشانه‌ای که مورد انتظار و توقع نمایندگان بود؛ آورده نشده است.

حاتمیان افزود: مدیریت قنوات، هرزآب‌های جاری و دیگر موارد ذخیره آب در این لایحه کلاً مورد فراموشی قرار گرفته که باید به آن توجه بیشتری شود؛ از همین حیث کمیسیون کشاورزی با توجه به راهبردهای اقتصاد مقاومتی در حال اصلاح مشکلات این لایحه است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.