اصلاح قرارداد فروش گاز ایران به پاکستان کلید خورد

|
0 دیدگاه

منابع پاکستانی گفتند این کشور در حال مذاکره برای اصلاح مفاد موافقتنامه خرید و فروش گاز با ایران است و پیش نویس اصلاحیه این قرارداد به اشتراک دو کشور گذاشته شده است.

وزارت نفت پاکستان در حال مذاکره برای اصلاح موافقتنامه خرید و فروش گاز با ایران برای اجرایی کردن پروژه انتقال گاز است.

منابع آگاه در وزارت نفت پاکستان گفتند: «پیش نویس اصلاحیه با ایران به اشتراک گذاشته شده و این کشور موافقت کرده که این موارد را همراه با برخی موارد اصلاحی دیگر مورد مذاکره قرار دهد.»

این منابع همچنین گفتند، انتظار می رود خط لوله ۷۰۰ کیلومتری گوادر به نوابشاه که بخشی از خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان است، با همکاری چین در آینده ای نزدیک آغاز شود.

منابع مذکور گفتند، بازه زمانی تجدیدنظر شده برای تکمیل پروژه در نشست آتی دو طرف مورد تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.

این منابع افزودند: «با توجه به از دست رفتن زمان به دلیل شرایط فورس ماژور» زمان پروژه خط لوله انتقال گاز باید تمدید شود. آنها گفتند، پاکستان کار بر روی خط لوله بر اساس استراتژی جایگزین را آغاز کرده است.

«جزئیات مربوط به این قضیه توسط گروه کارشناسان بررسی خواهد شد و در نشست آتی در مورد همه موضوعات باقی مانده بحث و تصمیم گیری صورت خواهد گرفت.»

این منابع گفتند، دولت فعلی پاکستان مشکلات پیش رو را حل کرده و تلاش های مهمی را برای به ثمر رساندن این پروژه انجام داده است. انتظار می رود مشکل کمبود گاز پاکستان در مدت باقی مانده از دولت نواز شریف حل شود.

بر اساس موافقتنامه امضا شده بین دو کشور پاکستان از ابتدای سال ۲۰۱۵ می بایست واردات گاز ایران را آغاز می کرد و در غیر این صورت باید به این کشور جریمه پرداخت کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.