افت و خیز قیمت نفت در بازارهای جهانی

|
0 دیدگاه

آمریکا و حجم ذخایر نفت خام این کشور افزایش یافته است، قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی کاهش داشت.

در حالی که ارزش دلار آمریکا در نزدیکی بالاترین رقم ۳ هفته اخیر باقی مانده و آمارهای صنعتی نشان دهنده افزایش حجم ذخایر نفت خام آمریکاست، قیمت نفت امروز کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۵ سنت کاهش نسبت به جلسه قبل، به ۴۸ دلار و ۳۲ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز با ۷ سنت کاهش به ۴۶ دلار و ۲۸ سنت رسید.

شاخص دلار آمریکا در برابر سبد ۶ ارز معتبر جهانی، روز سه شنبه به رقم ۹۶٫۱۴۳ رسید که بالاترین از نهم اوت تاکنون بود. تقویت ارزش دلار موجب گران تر شدن کالاهای ارزش گذاری شده به دلار برای دارندگان سایر ارزها می شود و تاثیری منفی بر میزان تقاضا دارد.

بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: «با توجه به تقویت ارزش دلار و عوامل بنیادین ضعیف، کاهش قیمت کالاها احتمالا در کوتاه مدت ادامه خواهد داشت.»

آمارهای انستیتوی نفت آمریکا روز سه شنبه نشان داد که حجم ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۲۶ اوت به میزان ۹۴۲ هزار بشکه افزایش یافته و به ۵۲۵٫۲ میلیون بشکه رسیده است.

آمارهای رسمی از میزان ذخایر نفت خام آمریکا قرار است امروز منتشر شود.

با توجه به مازاد عرضه موجود در بازار آمریکا، نگرانی ها از تعطیلی فعالیت های تولیدی پالایشگاه ها به دلیل وقوع طوفان در خلیج مکزیک  تاثیر افزایشی چندانی بر قیمت ها نداشته است.

بانک ای ان زد نوشت: «خبر تعطیلی تقریبا یک چهارم ظرفیت تولید در خلیج مکزیک به دلیل طوفان تقریبا هیچ تاثیر مثبتی بر قیمت ها گذاشته است.»

به رغم قیمت های پایین نفت، بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند با نزدیک شدن به پایان سال، فاصله بین عرضه و تقاضا کمتر شود و قیمت ها افزایش یابد.

بانک بارکلیز پیش بینی کرد که قیمت نفت برنت در سه ماهه پایانی سال از ۵۰ دلار به ۵۲ دلار خواهد رسید.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.