افت ۰.۶ درصدی شاخص فرابورس در هفته ای که گذشت

|
0 دیدگاه

ارزش بازار فرابورس ایران و شاخص کل(آیفکس) در هفته گذشته به ترتیب با افت ۰.۵ و ۰.۶ درصدی روبرو شد.

در جریان معاملات هفته گذشته بازارهای فرابورس ایران، دادوستد یک هزار و ۶۶۹ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۷ هزار و ۷۷۸ میلیارد ریال رقم خورد و بازار اول نیز مبادلات ۵۱۷ میلیون ورقه سهام به ارزش یک هزار و ۶۲ میلیارد ریال را به ثبت رساند که رشد ۶۳ و ۸۲ درصدی حجم و ارزش معاملات را نسبت به هفته ماقبل نشان می‌دهد.
همچنین بازار پایه فرابورس نیز در هفته‌ای که گذشت با مبادلات ۶۸۰ میلیون ورقه سهام به ارزش ۸۰۶ میلیارد ریال روبه‌رو شد که از افزایش ۱۱ و ۴ درصدی  حجم و ارزش معاملات در این بازار حکایت می‌کند.
در بازار ابزارهای نوین مالی هم دادوستد ۴۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۴ هزار و ۴۶۷ میلیارد ریال را در این مدت شاهد بود که در مقایسه با هفته ماقبل حاکی از رشد ۸۵ و ۶۲ درصدی حجم و ارزش مبادلات در این بازار است.
بر پایه این گزارش؛ ارزش بازار فرابورس ایران و شاخص کل (آیفکس) نیز در هفته گذشته روند نزولی را طی کردند و به ترتیب با افت ۰٫۵ و ۰٫۶ درصدی به ارقام ۹۳۹ هزار و ۲۰۱ میلیارد ریال و ۷۹۸٫۶ واحد رسیدند.
ابزارهای مالی اوراق بدهی، صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن هم در این مدت رشد متغیرهای حجم و ارزش مبادلات را نسبت به هفته ماقبل تجربه کردند و بر این اساس اوراق بدهی در بازار ابزارهای نوین مالی به تعداد ۴ میلیون ورقه به ارزش ۳ هزار و ۷۴۹ میلیارد ریال دادوستد شد که با رشد حدود ۶۰ درصدی حجم و ارزش معاملات همراه بود.
صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن نیز در هفته قبل به‌ترتیب رشد ۲۷ و ۸۹ درصدی حجم و ۲۴ و ۲۳۱ درصدی ارزش معاملات را تجربه کردند.
این گزارش می افزاید: پالایشی‌ها در هفته گذشته با ارزش معاملاتی بالغ بر ۴۴۰ میلیارد ریال، سهم ۲۵ درصدی از ارزش کل معاملات بازار سهام فرابورس را در اختیار گرفتند و در صدر صنایع فرابورسی ایستادند. گروه‌های «فلزات اساسی» و «اطلاعات و ارتباطات» نیز به ترتیب سهم ۱۴ و ۱۲ درصدی از ارزش کل معاملات خرد بازار سهام را به خود اختصاص دادند.
همچنین در جریان دادوستدهای انجام شده هفته گذشته در فرابورس ایران، عرضه عمده ۲۰ درصد از سهام کنترلی شرکت مواد ویژه لیا در بازار دوم نیز صورت گرفت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.