MNP حصار اپراتورها بر مشترکین را از بین می برد

افزايش رقابت، اولويت اصلی رگولاتوری است

|
0 دیدگاه

معاون وزير ارتباطات گفت: افزايش رقابت در جهت افزايش و تنوع در خدمت، افزايش كيفيت تعديل قيمت ها و توسعه شركت های ميانی با ايجاد نو اوری اصلي ترين هدف رگولاتوری است.

علی اصغر عميديان در مراسم اجرای طرح ترابرد پذيری(mnp)، اظهار كرد: رگولاتوری با توجه به وظايف خود در راه اندازی شبكه ملی اطلاعات، به موضوع تعرفه رقابتی، سرو ساماندهی شبكه های اجتماعی، تلاش در جهت راه اندازی ويديو، تعامل مديريت شده با ديگر شبكه ها، امكان عرضه انواع مجتوا و خدمات ارتباطی با تضمين كيفيت، دسترسی پهن باند دارای پوشش سراسری براي احاد مردم با قابليت تحرك ارتقا اپراتورهای همراه نسل ٣ و٤ و تغيير تكنولوژی پروانه های وايمكس به tp-lte ورود كرد.

وی با بيان اينكه افزايش رقابت در بخش ict بسيار مهم است، افزود: تمام تلاش ها در اين راستا است تا ميزان رقابت افزايش يابد كه در نهايت اراىه خدمات ارتقا يافته و تعرفه ها كاهش يابد.

رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويی با تاكيد بر نظام تعرفه ای در زيرساخت، خدمات پايه و عمده فروشی، گفت: ترابردپذيری به دنبال ايجاد فضای رقابت برای ارائه خدمات است كه اين موضوع به نفع ايجاد كنندگان خدمات و مشتركين است.

وي گفت: ترابرد اين موضوع را دنبال می كند كه شماره به مشترك وصل است و ديگر شماره به اپراتورها وصل نيستند كه اين موضوع ايجاد رقابت، حق انتخاب مشترك و بهبود كيفيت را به همراه خواهد داشت.

عميديان تصريح كرد: MNP مشترك را از فضای محصور شده اپراتورها خارج خواهد كرد و اپراتور مسلط بر بازار می تواند بازار جديدی ايجاد كند كه خدمات جديد و بيشتری را به بازار وارد می كند.

معاون وزير ارتباطات، تاكيد كرد: حوزه ict به رشد مناسبی دست پيدا كرده و در حالي كه رقابت در بين شركتها وجود دارد، در راستاي ارتقا سيستم همكاری های مناسبی صورت گرفته است.

وی در انتها گفت: از ٢٠ تيرماه تا ٣٠ مردادماه، ١٠ هزار ٩٩٤ درخواست ثبت شده كه ٣٠٥٠ درخواست به نتيجه نهايي رسيده و ٣٩٦٤ درخواست با توجه به شش مشكل رد شده اند، از اين شش مورد مي توان به عدم احراز هويت، رعايت نشدن درخواست ترابرد از سيم كارت دائمی به اعتباری و بلعكس و فعال نبودن سيم كارت اشاره كرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.