افزایش ۶۶۵ کیلومتری طول فیبرنوری استان کردستان

|
0 دیدگاه

معاون پارلمانی وزارت ارتباطات گفت: به دنبال توانمندسازی کسب و کارهای استان کردستان هستیم و برای افزایش زیرساخت استان و مسیر پروتکشن استان به فیبرنوری استان ۶۶۵ کیلومتر افزوده خواهد شد.

معاون پارلمانی وزارت ارتباطات در برنامه توسعه کسب و کار اشتغال پایدار در استان کردستان که با حضور وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و کار، تعاون و رفاه اجتماعی و فیروزآبادی رئیس مرکز فضای مجازی برگزار شد، گفت: هدف ما از این برنامه توانمندسازی استان کردستان و ایجاد زمینه تولید خدمات و سرویس و اپلیکیشن در این استان است.

وی با اشاره به حضور نیروی انسانی توانمد در این استان اظهار داشت: در دولت یازدهم جهت توسعه زیرساخت ها در استان کردستان توسط وزارت ارتباطات و بخش خصوصی سرمایه گذاری شد.

براری با بیان این که ظرفیت اینترنت استان نیز از ۵ گیگابایت در ابتدای دولت به ۵۰ گیگ در حال حاضر رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه با زیرساختهای ایجاد شده، استفاده از محتوای داخلی در استان ۴ برابر شده است.

براری ادامه داد: تاکنون ۳ مسیر پروتکشن زیرساخت در استان ایجاد می شود در حالی که در ابتدای دولت، هیچ مسیر پروتکشنی در استان وجود نداشت.

معاون وزیر ارتباطات همچنین در زمینه فیبرنوری از افزایش ۶۶۵ کیلومتری فیبر در استان تا سال آینده خبر داد و افزود: برای افزایش زیرساخت استان و مسیر پروتکشن استان به فیبرنوری استان ۶۶۵ کیلومتر افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به همکاری وزارت ارتباطات در اعطای مجوز به مراکز توانمندساز و تولید اپلیکیشن موبایل، اظهار داشت: با کمک استاندار کردستان و بخش خصوصی شبکه دسترسی در حوزه زیرساخت صورت گرفته و ایجاد مرکز داده، کال سنتر به زبان کردی و شبکه پهن باند شهری نیز توسعه می یابد.

براری ابراز امیدواری کرد با اقدامات صورت گرفته، کسب و کار پایدار در استان شکل گرفته و منجر به خلق ثروت در بخش شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.