افزایش۱۸۰درصدی ارزش سهام و حق تقدم معامله شده در بازار بورس هرمزگان

|
0 دیدگاه

معاون آمار سازمان برنامه و بودجه هرمزگان گفت: گزیده شاخص ها و نماگرهای اقتصادی و اجتماعی استان در فصل بهار امسال فراهم آمده که براین اساس ، ارزش سهام و حق تقدم معامله شده در بازار بورس هرمزگان افزایش ۱۸۰ درصدی را نشان می دهد.

ابراهیم شاکری زاده روز دوشنبه اظهار داشت : ارزش سهام و حق تقدم معامله شده در تالار بورس و اوراق بهادار هرمزگان در فصل بهار با افزایشی معادل ۱۸۰ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل معادل یک هزار و ۵۲۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال (یک تریلیون و ۵۲۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال) بوده است .
وی ادامه داد: همچنین بر اساس داده های فراهم آمده ، شاخص کل بهای کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری درفروردین ماه امسال ۲۵۸ و شش دهم بوده که نسبت به فروردین پارسال ۹ و دو درصد افزایش یافته است.
معاون آمار سازمان برنامه و بودجه هرمزگان اضافه کرد : تعداد ازدواج و طلاق های ثبت شده در این فصل به ترتیب سه هزار و ۵۹۸ ازدواج و ۶۶۰ طلاق بوده که شاخص ازدواج ۳۶ درصد و طلاق ۲۷ درصد نسبت به فصل قبل افزایش را نشان می دهد.
شاکری زاده اظهار داشت : مقدار تخلیه کالاهای غیرنفتی برابر با چهار میلیون و ۵۹۴ هزار و ۷۵۰ تن و میزان بارگیری کالاهای غیرنفتی ۱۱ میلیون و ۱۳۳ هزار و ۸۵۰ تن بوده که هرمزگان در تخلیه این کالاها ۱۶ درصد کاهش و در بارگیری ۴۸ درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرد.
به گفته شاکری زاده ، مصرف بنزین هرمزگان در فصل بهار۹۵ ، برابر با ۱۹۹میلیون و ۳۳۵ هزار لیتر با دو درصد افزایش روبه رو بوده و مصرف برق هرمزگان نیز یک میلیارد و ۴۵۲ میلیون کیلو وات ساعت به میزان یک درصد کاهش را در مقایسه با بهار پارسال داشته است.
وی افزود : ۲۱۳ هزار مسافر بوسیله راه آهن در این فصل جابه جا شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل ۱۷ درصد کاهش داشته است.
معاون آمار سازمان برنامه و بودجه هرمزگان افزود : تعداد دفاتر ict روستایی بهره برداری شده در این فصل ۳۴۰ دفتر بوده که تغییری نسبت به مدت مشابه سال قبل مشاهده نمی شود.
شاکری زاده ، سال پایه محاسبه شاخص ها را ۱۳۹۰ اعلام و اشاره کرد: تعداد مستمری بگیران زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان در فصل بهار امسال ۱۲۴ هزار و ۲۹۹ نفر بوده که نسبت به فصل مشابه در سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافته است.
وی ابراز داشت: میزان ظرفیت استخراج پروانه های بهره برداری معدن با رقمی معادل ۲۵۱ هزار و ۲۰۰ تن بوده که کاهش ۵۲ درصدی نسبت به فصل مشابه درسال گذشته قابل مشاهده است.
به گفته وی ، واردات کالا از مبادی وروی خروجی هرمزگان از نظر حجم برابر یک میلیون و ۸۹۰ هزار تن و ارزش ریالی ۱۰۳ هزار و ۲۷۴ میلیارد ۸۸۰ میلیون ریال در فصل بهار امسال بوده که در مقایسه با فصل گذشته به ترتیب ۲۰ درصد و ۲۲ درصد کاهش را نشان می دهد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.