امضای قرارداد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای تأمین خدمات شهر پردیس

|
0 دیدگاه

قرارداد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی مدیریت دارایی‌ها برای تأمین خدمات زیربنایی و روبنایی پروژه‌های شهر پردیس با بانک مسکن امضا شد.

محمدهاشم بت‌شکن در مراسم امضای این قرارداد اظهار کرد: محدودیت بودجه به عنوان یکی از مهمترین مشکلات به خصوص در پروژه های عمرانی در کشور به شمار می رود. به همین دلیل تأکید براین است تا راهکارهای جدید تأمین مالی جدید برای این پروژه ها پیدا از سوی دستگاه های اجرایی استفاده شود.

وی با بیان این‌که این قرارداد هیچ اتکایی به بودجه و منابع نفتی کشور ندارد، افزود: امضای این قرارداد حدود یک سال زمان برد و در نهایت به عنوان اولین تجربه کشور در بخش مدیریت دارایی ها به اجرا درآمد. امیدوارم این اقدام برای بانک مسکن به عنوان بزرگترین بانک تخصصی توسعه ای کشور سرآغازی برای خدمت رسانی به تمامی بخش های دیگر باشد.

به گفته وی، این خدمت نه تنها صرفا متکی به منابع بودجه ای نبوده بلکه از طرف دیگر به منابع تسهیلاتی بانک ها نیز متکی نیست و راهکاری جدید برای همه سازمان های تابعه وزارت راه و شهرسازی محسوب می شود که امید است مقدمات عملیاتی شدن آن نیز در بخش های دیگر دیده شود.

محسن نریمان مدیرعامل عمران شهرهای جدید ایران نیز در این مراسم گفت: دشرکت عمران شهرهای جدید با توجه به محدودیت های بودجه ای و تأمین مالی پروژه های عمرانی کشور رو به روش نوین تأمین اعتبار آورده است. این روش در سایر کشورهای دنیا شناخته شده بوده ولی در کشور ما به عنوان اولین تجربه به شمار می رود.  امیدواریم این تجربه با موفقیت روبه رو شده و ضمن توسعه در سایر بخش های کشور زمینه لازم برای رقابت بین بانک ها را نیز فراهم کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.