امضای لایحه برنامه ششم توسط نوبخت، خلاف قانون اساسی است

|
0 دیدگاه

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: موضوع امضای لایحه برنامه ششم در بین اعضای کمیسیون اقتصادی مطرح شد و تعدادی از نمایندگان پی‌گیر امضا نشدن لایحه ارسالی دولت از سوی رئیس جمهور هستند، چراکه این امر خلاف قانون اساسی است.

سید تقی کبیری نماینده خوی در مجلس شورای اسلامی گفت: در آخرین جلسه کمیسیون اقتصادی به بررسی موضوع برنامه ششم پرداخته شد و در این جلسه  نحوه ارائه لایحه به مجلس مورد سوال نمایندگان  گرفت.

وی افزود، در دولت قبل لایحه احکام برنامه ششم توسعه با امضای رئیس جمهور ارسال شده بود اما در مجلس دهم یک اصلاحیه به عنوان لایحه ارائه شد که رئیس جمهور بر خلاف قواعد مرسوم آنرا امضا نکرده بود و آقای دکتر نوبخت  متن لایحه را  امضا کرده بود.

کبیری ادامه داد، در کمیسیونهای دیگر نیز این موضوع مطرح شده است، از آنجا که کمیسیون تلفیق باید نظر خود را درباره این موضوع اعلام کند یک زمانی در نظر گرفته شده تا کمیسیونها نیز درباره این موضوع به بحث بپردازند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین درباره عدم امضا شدن لایحه توسط رئیس جمهور تصریح کرد، این امر بر خلاف اصل ۷۴ قانون اساسی و ماده ۱۳۶ آئین نامه داخلی مجلس است.  این موضوع  در صحن علنی مطرح شد و نمایندگان خواستار پیگیری آن از سوی هیئت رئیسه شدند.

وی افزود، در هفته گذشته کلیات برنامه ششم و کیفیت ارائه لایحه برنامه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. عمده زمان کمیسیون صرف ارائه  توضیحات نماینده دولت در مورد لایحه برنامه ششم توسعه شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.