خود کفایی در تولید گندم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی

امکان صادرات یک تا دو میلیون تن گندم

|
0 دیدگاه

قنبری گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به خود کفایی تولید گندم در دوسال اخیر رسیده‌ایم.

علی قنبری با اشاره به خود کفایی گندم در کشور گفت: گام عملی در تحقق اقتصاد مقاومتی خود کفایی تولید گندم در دو سال اخیر است و توانسته‌ایم ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن نیاز خبازی و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن نیاز صنعتی ار تامین کنیم.

وی در خصوص زمان برپایی جشن خود کفایی گندم اظهار کرد: اگر دولت اجازه دهد می توانیم نیاز برخی کشورهای هماسه را نیز تامین کنیم.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود یک تا دو میلیون تن گندم را با توجه به نیاز کشور همسایه صادر کنیم.

قنبری در توضیح زمان برپایی جشن خودکفایی اظهار کرد: در صورت اجازه وزارت جهاد و شخص رئیس جمهور آمادگی لازم برای برپایی جشن خودکفایی گندم را داریم.

وی در خصوص زمان دریافت مطالبات کشاورزان بیان کرد: ضمن تشکر از تحویل گندم با کیفیت از کشاورزان در تلاش هستیم تا هر سریع‌تر مطالبات کشاورزان را پرداخت کنیم و از تاخیر به وجود آمده در پرداخت حق کشاورزان عذر خواهی می‌کنیم.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی با اشاره به برداشت مناسب گندم در برخی استا‌ن‌ها گفت: خوزستان با برداشت یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن برداشت گندم رتبه نخست را در تولید گندم دارد و پس از آن فارس با ۹۰۰ هزا رتن تولید، کردستان ۸۰۰ هزار تن در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

قنبری با بیان اسامی شهرهای تولید کننده کمتر از ۵۰۰ هزار تن در کشور گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان رضوی و همدان از استان‌هایی هستند که کمتر از ۵۰۰ هزار تن گندم تولید و ذخیره‌سازی کرده‌اند

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.