انتخاب تاکسی«لوکس»؛ اجبار یا الزام؟

|
0 دیدگاه

محسن سرخو با اعلام اینکه هدف جایگزینی خودروهای مدرن بجای تاکسی های فرسوده و در انتخاب خودروهای (لوکس) به هیچ وجه اجباری برای رانندگان تاکسی وجود ندارد، گفت: قرار نیست نوع و مدل خودرو از سوی سازمان تاکسیرانی مشخص شود ولی هدف این است که خودروهایی با آلایندگی کمتر و مناسب تر جایگزین خودروهای فرسوده فعلی شود.

رئیس کمیته حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران هدف جایگزینی خودروهای مدرن بجای تاکسی های فرسوده را کاهش آلودگی هوای شهر تهران عنوان کرد و گفت: قرار نیست نوع و مدل خودرو از سوی سازمان تاکسیرانی مشخص شود.
وی ادامه داد: طی مطالعاتی که در شورای شهر چهارم انجام دادیم، به این جمع بندی رسیدیم که در روزهای پاییز و زمستان آلایندگی شهر تهران از مراکز طرح ترافیک آغاز و بعد دیگر نقاط شهر تهران را در بر می گیرد و احتمالا اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها و موتورسیکلت‌ها آلایندگی بالایی دارند.
سرخو در این راستا به لزوم جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی به جای موتورهای احتراقی اشاره کرد و افزود: ما نباید به مردم الزام کنیم که چه نوع موتوری را خریداری کنند و  در مورد تاکسی‌ها نیز بحث جایگزینی تاکسی‌هایی با آلایندگی کم مطرح است که سالانه تعدادی جایگزین می‌شود و باید

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.