انتظار “ترک‌ها” از برجام برآورده نشد

|
0 دیدگاه

یک فعال اقتصادی ترکیه با تاکید بر این که برخلاف انتظار، پیشرفت قابل ملاحظه ای در پسابرجام ندیده ایم، گفت: به دنبال سرمایه گذاری برای تولید ماشین آلات راهسازی در ایران هستیم.

انگین باروت چوغلو در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این که آیا پس از برجام وضعیت فعالیت شما در ایران بهتر شده است، اظهار کرد: آن طوری که انتظار داشتیم در پسابرجام پیشرفت قابل ملاحظه ای در بخش اقتصادی روی نداده، البته نسبت به قبل از برجام وضعیت بهتر شده است.

وی با بیان این که شرکت ما انواع بکولودر (در ۷ نوع مختلف) را تولید می کند، تصریح کرد: به طور همزمان گریدر در ۵ نوع نیز تولید شده و به ۵۰ کشور دنیا صادر می شود.

وی با بیان این که مجتمع های تولیدی ما در شهرهای آنکارا و ازمیر واقع شده است از تولید قریب الوقوع لودر خبر داد و افزود: حدود ۱۴ سال قبل وارد بازار ایران شدیم و به زودی دستگاه ۶۲ss را که در تولید آن از قطعات ژاپنی، کره ای و آمریکایی استفاده شده در ایران رونمایی می شود.

وی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این که برنامه ای برای سرمایه گذاری و تولید محصولات خود ایران دارید، بیان کرد: بازار ایران برای ما خیلی مهم است و پتانسیل بسیار بالایی دارد به طوریکه اعتقاد داریم ظرفیتهای آن بالاتر از ترکیه است. به همین دلیل در حال امکان سنجی برای سرمایه گذاری در ایران در زمینه های مختلف هستیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.