انتظار LPG فاز ۱۹ برای صادرات

|
0 دیدگاه

مجری طرح فاز ۱۹ پارس جنوبی با بیان اینکه هدف این فاز تولید روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین است، گفت: محصول گاز LPGتولید شده فاز ۱۹ پارس جنوبی آماده بارگیری و صادرات است.

حمیدرضا مسعودی در بازدید خبرنگاران از پالایشگاه خشکی فاز ۱۹ پارس جنوبی با بیان اینکه این پالایشگاه در مساحت ۲۱۶ هکتار طراحی و اجرا شده است، گفت: در حال حاضر روزانه ۱۷ میلیون متر مکعب گاز شیرین از طریق فریم یک و چهار تولید می شود که حجم اعظم گاز دریافتی این فاز از طریق سکوی C19تأمین می شود.

وی افزود: فاز ۱۹ پارس جنوبی اولین فاز دریافت کننده گاز و شیرین سازی کننده طرح های پارس جنوبی بوده است که دومیلیون بشکه معیانات گازی در این فاز تولید و آماده صادارت است.

مجری طرح فاز ۱۹ پارس جنوبی با تأکید بر اینکه پالایشگاه خشکی پیشرفت ۹۵ درصدی داشته است، یادآور شد: پیش بینی می شود در زمستان سال جاری مابقی واحدهای تکمیل نشده به مدار وارد شود.

مسعودی در رابطه با شرایط HSE و سیستم اطفای حریق گفت: اولین سیستمی که در این فاز وارد مدار شد و به بهره برداری رسید سیستم اطفای حریق بوده است.

مجری طرح فاز ۱۹ پارس جنوبی افزود: در این فاز پارس جنوبی دو مخزن ذخیره LPG( پروپان و بوتان به صورت مایع) وجود دارد که آماده صادرات این محصولات است.

وی در رابطه با میزان برداشت گاز از میدان ۱۹ پارس جنوبی گفت: روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گازر ترش برداشت و ۵۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین تولید می شود که در حال حاضر هر دو فلر این فاز در مدار قرار دارد این در حالی است که این فاز دارای ۱۵ حلقه چاه است.

مسعودی با بیان اینکه حدود ۱۱۵  کیلومتر خطوط لوله زیر دریا نصب شده است، تأکید کرد: نصب سکوی B19 انجام نشده و پیش بینی می شود سال جاری این سکو در محل خود نصب شود.

مجری طرح فاز ۱۹ پارس جنوبی در انتها گفت: برای راه اندازی پالایشگاه خشکی فاز ۱۹ پارس جنوبی ۱۲۶ میلیون نفر ساعت فعالیت صورت گرفته است.

به گزارش میزان فاز ۱۹ پارس جنوبی با هدف تولید روزانه ۵۶٫۶۳ میلیون متر مکعب گاز غنی شده شامل پالایش و تولید روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین از گاز استخراج شده  جهت تزریق به شبکه داخلی، تولید روزانه ۸۰هزار بشکه معیانات گازی ، تولید روزانه ۲۰۰۰ تن گاز مایع پروپان، تولید روزانه ۱۲۰۰ تن گاز مایع بوتان، تولید روزانه ۲۲۵۰ تن اتان به منظور تامین خوراک پتروشیمی و تولید ر وزانه ۴۰۰ تن گوگرد طراحی و اجرا شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.