انتقاد امیرآبادی از نحوه ارائه لایحه برنامه ششم توسعه

|
0 دیدگاه

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نسبت به اینکه لایحه برنامه ششم توسعه به امضای رئیس جمهور نرسیده انتقاداتی را مطرح کرد.

احمد امیرآبادی در تذکر شفاهی خود در جلسه علنی امروز مجلس، گفت: طبق اصل ۷۴ قانون اساسی کلیه لوایح تقدیم به مجلس باید به امضای رئیس جمهور یا وزرای مربوطه برسد و در صورت نبود وزیر، امضای رئیس جمهور کافی است.

او ادامه داد: لایحه برنامه ششم که در مجلس نهم ارائه شده بود بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس به امضای رئیس جمهور رسیده اما ویرایش جدیدی که در کازیو نمایندگان قرار گرفته به امضای آقای نوبخت رسیده است، ایشان طبق قانون حق امضای لوایح را ندارد.

امیرآبادی اضافه کرد: نمایندگان دو هفته در تعطیلات تابستانی بودند. در اینجا حقوق نمایندگان پایمال می‌شود چرا که به جهت گذشتن زمان نمی‌تواند پیشنهادات خود را به کمیسیون‌های مربوطه بدهد، لایحه برنامه ششم که آقای نوبخت امضا کردند شماره چاپ و تاریخ ندارد.

او خطاب به پزشکیان که ریاست جلسه را بر عهده داشت، گفت: برای اینکه حقوق نمایندگان پایمال نشود پیشنهاد من این است که کمیسیون‌های تخصصی پیشنهادات نمایندگان را تحویل بگیرند تا نمایندگان از حق خود محروم نشوند. از طرفی اگر ویرایش جدید را به عنوان لایحه برنامه ششم در نظر بگیریم حتماً باید به امضای رئیس جمهور برسد.

در ادامه تذکر امیرآبادی، پزشکیان خاطرنشان کرد: نمایندگان می‌توانند پیشنهادات خود را به کمیسیون‌ها تحویل دهند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.