انتقال آب خزر زمینه افزایش اشتغال در واحدهای صنعتی سمنان را فراهم می کند

|
0 دیدگاه

نماینده مردم شهرستان های سمنان،مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی کمبود آب را معضل چشمگیر فلات مرکزی کشور دانست و گفت : واحدهای تولیدی و صنعتی استان سمنان برای افزایش اشتغال نیاز به آب دارند که نیاز با انتقال آب دریای خزر به این استان تامین می شود.

احمدهمتی روز سه شنبه در جمع فعالان اقتصادی استان در سالن جلسات اتاق بازرگانی سمنان افزود: ظرفیت های معدنی می تواند با برخورداری از آب کافی برای این استان رونق اقتصادی و افزایش اشتغال ایجاد کند و برای فعال سازی تمامی واحدهای تولیدی نیز انتقال آب خزر به سمنان امری اجتناب ناپذیری است.
وی اظهار داشت : بازنگری در آمایش سرزمینی و اصلاح آن متناسب با ظرفیت های ملی و منطقه ای به دور از هرگونه تعصبات بومی، فرهنگی و براساس مزیت های نسبی می تواند در افزایش رونق اقتصادی در استان مؤثر باشد.
همتی ادامه داد : دولت با اجرای دقیق قانون هدفمندی یارانه ها وبا اولویت تولید، خدمات درمانی و رفاهی و امور زیر بنایی در گام آخر کمکهای نقدی به قشر آسیب پذیر جامعه و پرهیز از اجرای رویه های غیر اصولی و سیاسی می تواند در افزایش اشتغال نقش مهمی ایفا کند.
وی اضافه کرد : شناخت زنجیره های تولید در هر یک از بخش های اقتصادی به صورت بومی و محلی و در نهایت ملی و منطقه ای تاثیر بسزایی در شکل گیری فعالیت بنگاه های اقتصادی دارد و مطالعات جامع دولت در این راستا می تواند کمک شایانی به بخش اقتصاد کشور داشته باشد.
همتی ادامه داد : ترویج مدیریت مصرف در سطوح مختلف از سوی رسانه های جمعی و رابطه اصولی بین مراکز تولید علم و صنعت به منظور تامین دانش فنی مورد نیاز در حوزه تولید برای کاهش مصرف انرژی در افزایش کیفیت محصولات کارخانه های تولیدی بسیار تاثیر گذار است.
نماینده مردم شهرستان های سمنان،مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کاهش هزینه تولید و استفاده از پساب فاضلاب های شهری می تواند زمینه اقتصادی پویا در استان را فراهم کند و دولت تدبیر و امید با برنامه ریزی منسجم در سه سال گذشته با ساماندهی واحدهای تولید بخش مهمی از اقتصاد کشور را شکوفا کرده است.
دراین جلسه محمدرضا فیاض ، معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزارت صنعت،معدن و تجارت حضور داشت.
از هزار و ۸۰۰ واحد دارای پروانه بهره برداری در استان سمنان ۶۲۰ واحد غیرفعال است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.