اولین خودروهای وارداتی امسال

|
0 دیدگاه

اولین برندها و اولین خودروهای وارداتی ایران در ماه‌های آغازین سال جاری کدام بودند؟

در چهار ماه نخست سال جاری در مجموع ۱۸هزار و ۵۳۱ دستگاه انواع خودروی سواری به کشور وارد شده است که نسبت به مدت مشابه سال پیش، افزایش ۳۱ درصدی را نشان می‌دهد. مهم‌ترین تغییر و تحول در میزان واردات خودرو در این چهار ماه سقوط و صعود رتبه دو برند کیا موتورز و تویوتا است. آن طور که «دنیای اقتصاد» گزارش داده، به‌رغم آنکه آمار گمرک در ۴ ماه منتهی به تیر سال ۹۵ نشان از آن دارد که خودروهای کره‌ای سهم بیشتری از واردات را به خود اختصاص داده‌اند، اما دومین خودروساز بزرگ کره یعنی کیاموتورز که همواره در رده دوم جدول قرار داشت با تنزل رتبه به جایگاه سوم سقوط کرد.

براساس این گزارش، شرکت هیوندایی با ۵ هزار و ۴۵۳ دستگاه رتبه نخست را از آن خود کرده است و بر این اساس توانسته در صدر جدول واردات خودرو به کشور قرار بگیرد. تویوتا که به‌طور سنتی در رتبه سوم جدول واردات خودرو به کشور قرار داشت با ورود ۳ هزار و ۲۴۴ دستگاه توانست گوی سبقت را از کیاموتورز برباید و در رتبه دوم قرار بگیرد. میزان واردات این برند در ۴ ماه ابتدایی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۶۰ درصدی را نشان می‌دهد. کیاموتورز نیز با واردات ۳ هزار و ۸۶ دستگاه خودرو در رتبه سوم جای گرفت. این در حالی است که سهم واردات این خودروساز در مقایسه با سال گذشته رشد ۱۸ درصدی را نشان می‌دهد.

در این شکل اقتصادنیوز می‌توانید برندهای اولین خودروهای وارد شده به ایران در چهار ماهه آغازین سال ۹۵ را ببینید.

در بخش دیگری از این گزارش درباره خودروهایی که سهم بیشتری از واردات در چهار ماه نخست سال جاری را به خود اختصاص داده‌اند، آمده است: بنابر آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، هیوندایی سانتافه با واردات ۳۰۶۹ دستگاهی به ایران رتبه اول را به خود اختصاص داده است. بعد از آن کیااسپورتیج با ۹۲۶ دستگاه رتبه دوم را در واردات از آن خود کرده است. پس از آن اما تویوتا رافور با واردات ۹۰۷ دستگاه، رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

در این شکل اقتصادنیوز می‌توانید نام اولین خودروهای وارد شده به ایران در چهار ماهه آغازین سال ۹۵ را ببینید.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.