فندی FENDI

فندی اولین مزون لباس های خز پیش دوخته را تاسیس کرد 

|
0 دیدگاه

فندی بیشتر بخاطر تولید کیف های دستی، و از جمله بهترین آنها به سبک «باگت» است که معروف شده است اما این شرکت خطوط تولید لباس های از پیش دوخته را در سال ۱۹۷۷ راه اندازی نمود 

این مزون ابتدا کار خود را بصورت یک بوتیک در شهر رم آغاز کرد که اجناس چرم و خز را تولید و عرضه می کرد. این شرکت موفق بود و بوتیک هایی را در خارج از شهر رم در دهه های ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ افتتاح کرد. در سال ۱۹۴۶، دختران ادل و ادواردو بصورت خانوادگی وارد کار شدند و برای محصولات تولیدی خود ایده های جدیدی پیشنهاد دادند. آنها همچنین با یک طراح رو به رشد در شهر پاریس ملاقات کردند که به شرکت آنها ملحق شد. نام او کارل لاگرفلد بود.

لاگرفلد کار خود را با فندی در سال ۱۹۶۵ آغاز کرد و اولین مزون لباس های خز پیش دوخته را در سال ۱۹۶۹ تاسیس نمود. خط تولید این مزون از تکنیک های بدیع و مدرن پوست و چرم سود می برد. لاگرفلد نیز لوگوی «Double F» را بعنوان امضای شرکت طراحی کرد که هنوز هم استفاده می شود.

فندی بیشتر بخاطر تولید کیف های دستی، و از جمله بهترین آنها به سبک «باگت» است که معروف شده است اما این شرکت خطوط تولید لباس های از پیش دوخته را در سال ۱۹۷۷ راه اندازی نمود. خطوط طراحی مد در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۹ توسعه یافت و سرانجام شامل لباس های مردانه، پارچه های کتانی راه راه، کالاهای هدیه، عینک و عطر شد.

اولین عطر تولیدی فندی Fendi for Women نام داشت که در سال ۱۹۸۵ تولید شد. عطر Fendi Uomo نیز در سال ۱۹۸۸ روانه بازار شد. یک مجموعه عطر نیز در طول دهه ۱۹۹۰ و قرن ۲۱ تولید شدند، همراه با Fan di Fendi که جدیدترین عطر این شرکت می باشد.

عطرها و کالاهای مد فندر با همکاری گروه تولیدی کالاهای لوکس LVMH تولید می شوند.

فندی در حال حاضر ۱۹ مدل عطر را تولید می کند. اولین عطر را در سال ۱۹۸۵ و جدیدترین آن را در سال ۲۰۱۳ طراحی و تولید کرده است. عطریجات فندر با همکاری عطرسازانی مانند Christine Nagel, Francois Demachy, Jacques Cavallier, Delphine Lebeau-Krowiak  و تولید و Benoist Lapouza  عرضه می شوند

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.