ایتالیایی ها برای صنعت نفت شیرآلات کنترلی می‌سازند

|
0 دیدگاه

نخستین کارخانه ساخت انواع شیرآلات کنترلی و هوشمند صنایع نفت و گاز و پتروشیمی به بهره برداری می‌رسد.

باباخانی رئیس هیات مدیره یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان گسترش گفت: همزمان با سال اقتصاد مقاومتی، نخستین کارخانه ساخت انواع شیرآلات کنترلی و هوشمند صنایع راهبردی نفت و گاز و پتروشیمی و دیگر صنایع سنگین با صرف ۴ میلیون یورو هزینه ارزی و ١٩٠ میلیارد ریال در شهرک صنعتی شمش آباد آماده بهره بردارى است.

وی افزود: این کارخانه با سرمایه گذاری خارجی و مشارکت ایران و دو شرکت معتبر آلمانی و ایتالیایی ضمن انتقال تکنولوژی طراحی و با تاکید بر استفاده از حداکثر توان داخلی قطعه سازان قادر است در سال اول حدود ۶۰ میلیون یورو انواع شیرآلات کنترلی در ابعاد  و اندازه های مختلف تا ٥٦ اینچ و مطابق با استانداردهاى اروپایى و با کاربردهاى مختلف تولید کند.

باباخانی با بیان اینکه تا پیش از این، تمام نیاز داخل از طریق واردات تأمین می‌شد، گفت: تولید این میزان شیرآلات کنترلی در داخل، سالانه حدود ۳۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی در پی خواهد داشت و میزان وابستگی صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع سنگین به واردات این تجهیزات حساس و راهبردی به میزان زیادی کاهش می یابد.

به گفته وی، با راه اندازی این کارخانه برای حدود ٤٠٠ نفر از متخصصان و جوانان جویای کار کشور به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال مولد ایجاد می شود.

وی تصریح کرد: این مجموعه که اولین کارخانه تولیدکننده شیرآلات کنترلی در این سطح از انتقال تکنولوژی در ایران و منطقه نفت خیز خلیج فارس محسوب می شود، قادر است سطح کیفی کارخانه های قدیمی تولید شیرآلات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کشور را ارتقاء دهد و  محصولات آنها را استانداردسازی کند.

باباخانی، بومی سازی فناوری نوین تولید این محصولات و امکان صادرات حدود ۲۰ درصد محصولات تولیدی، گارانتی محصولات به میزان شش ماه بیشتر از کارخانه مادر این مجموعه در ایتالیا و خدمات پس از فروش سریع و گسترده و ارزان به مدت ۱۰ سال را از دیگر مزایای احداث این کارخانه در کشور عنوان کرد.

وی تأکید کرد: شیرآلات کنترلی ساخت کارخانه نیک گستر به عنوان بخشی از قطعات حساس صنایع نفت و گاز و پتروشیمی شناخته می شوند و می توانند نقش مهمی در تسریع پروژه های در حال اجرا و همچنین کاهش زمان تعمیرات در دوره بهره برداری داشته باشند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.