سرمایه گذاران خارجی به ایران می آیند

ایجاد زیرساخت تولید موتور سیکلت های هیبریدی در کشور

|
0 دیدگاه

برگزارکننده نمایشگاه ایران رایدکس با بیان اینکه در حال حاضر ایجاد زیرساخت مصرف و تولید محصولات برقی و هیبریدی در دستور کار قرار دارد، گفت: در نمایشگاه سالجاری، برندهای مطرح جهان در زمینه تولید وسایل نقلیه از نمایندگی‌های خود در ایران رونمایی خواهند کرد.

فریبا خاک‌زاد، در نشست خبری سومین نمایشگاه بین المللی ایران رایدکس، اظهار کرد: در حال حاضر تکنولوژی خودروهای برقی و هیبریدی در جهانی وجود دارد و تعداد مشخصی خودرو و وسیله نقلیه با چنین ساختاری به کشور وارد شده است، اما فرآیند استفاده و تولید چنین محصولاتی در کشور وارد نشده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ایجاد زیرساخت و اطلاع رسانی مصرف و تولید وسایل نقلیه برقی و هیبریدی در دستور کار قرار دارد و دستاوردهای نمایشگاه سال گذشته همچون رونمایی از محصولات جدید برندهای مطرح جهان و نمایندگی‌های آن‌ها در ایران نشان از ایجاد زیرساخت لازم در کشور است.

برگزار کننده این نمایشگاه در پاسخ به این سوال میزان مبنی بر اینکه، این نمایشگاه در ۲ سال گذشته چه دستاوردی برای صنعت وسایل نقلیه برقی و هیبریدی و همچنین موتور سیکلت به همراه داشته است، در حالی که کشورهای رقیب همچون هند بعد از ۱۰ سال مونتاژکاری برندهای مطرح به تولیدکننده مطرح موتورسیکلت بدل شده است، گفت: در نمایشگاه سال گذشته با برندهای مطرح ژاپنی در راستای تولید مشترک مذاکراتی صورت گرفته و باید این موضوع مد نظر قرار گیرد که تا سال گذشته اقتصاد کشور دچار تحریم بوده است.

وی افزود: صنف تولید موتورسیکلت کوچک است اما در حال حاضر اکثر این واحدهای مونتاژکار و تولیدکننده پروانه بهره‌برداری خط تولید دریافت کرده اند و پیش بینی می شود در سال جاری میزان جذب سرمایه خارجی در این بخش افزایش یابد.

خاک‌زاد، بیان کرد: این نمایشگاه عاملی شده تا تولیدکنندگان و عاملان فروش شهرستان با یکدیگر ارتباط و هماهنگی بهتری پیدا کنند و این در حالی است که مسیر ورود برندهای مطرح جهان در حال گشایش است.

بر اساس این گزارش، نمایشگاه ایران رایدکس، از ۱۵ دیماه تا ۱۸ دیماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برپا خواهد شد، که در این نمایشگاه ۱۰۰ شرکت و نهاد مرتبط و بیش از ۸۲ برند معتبر داخلی و خارجی از ۱۴ کشور چین، امارات، هند، ژاپن، اتریش، ایتالیا، استرالیا، فرانسه، اسپانیا، آلمان، آمریکا، تایوان و کره شرکت خواهند کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.