ایجاد پایگاه تجارت ایرانیان در روسیه

|
0 دیدگاه

هیات ۳۰ نفره روسیه مشتمل بر مقامات عالی‌رتبه دولتی و بخش خصوصی این کشور با هدف توسعه روابط تجاری و صادرات به ایران می‌آیند و قرار است پایگاه تجارت ایرانیان در روسیه نیز ایجاد شود.

نگار کبیری از حضور هیات ۳۰ نفره روسی مشتمل بر مقامات عالی‌رتبه دولتی و خصوصی این کشور در ایران خبرداد و گفت: با وجود اینکه تامین امکانات برای حضور و فروش مستقیم در روسیه نیاز به سرمایه‌گذاری دارد، تولیدکنندگان و تجار ایرانی با جلب اعتماد و آشنایی بیشتر با خریداران روس می‌توانند از طریق حذف واسطه‌ها با آرامش خیال به داد و ستد و سود آوری بیشتر از بازار روسیه دست یابند؛ ضمن اینکه راه موفقیت در بازار روسیه، بزرگ و قوی وارد شدن است و شرکت‌های کوچک باید به صورت متحد عمل کرده و در قالب کنسرسیوم وارد بازار این کشور شوند.

وی افزود: معرفی خریداران و واردکنندگان بزرگ روسیه و نحوه شناسایی و اعتبارسنجی آنها، همچنین ارائه مسیرهای معتبر و موثر برای ورود شرکت های ایرانی به بازار این کشور و شناسایی عمده رقبای کالاهای ایرانی، از اهداف پیش رو است که به آن توجه می‌شود.

کبیری ادامه داد: برای رفع برخی از مشکلات زیرساختی موجود در تجارت با روسیه، فرصت‌های مناسبی را ایجاد کردیم، ضمن اینکه در زمینه مبادلات ارزی و پایگاه تجاری ویژه ایرانیان در روسیه، اقداماتی را انجام دادیم تا با برقراری این امکانات شاهد رشد چشمگیری در توسعه صادرات و حضور بیشتر تجار ایرانی در این کشور باشیم.

رئیس شورای سیاستگذاری همایش حضور پایدار در بازار روسیه افزود: در این گردهمایی همچنین تلاش می‌شود نشست‌های تجاری تخصصی برگزار شده و مباحث اجرایی در قالب کمیسیون‌های تخصصی با حضور صاحبان صنایع بزرگ دو کشور، مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد؛ ضمن اینکه مشاوره‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف حمل و نقل، بانک و ارز، بیمه، گمرک، حقوقی، بازرگانی و بازاریابی در راستای اثربخش‌تر شدن مذاکرات تجاری ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه برقراری ارتباط مستقیم با واردکنندگان، تجار بزرگ و تامین‌کنندگان فروشگاههای زنجیره‌ای روس میسر خواهد شد، اظهار داشت: طرف‌های ایرانی می‌توانند از استانداردهای روسیه و ظرفیت‌های دو کشور در جلسات تجاری و مشاوره‌های تخصصی مطلع شده و محصولات خود را بدون هیچ واسطه‌ای به صورت مستقیم به خریداران روس معرفی کنند.

به گفته کبیری، مواد غذایی، محصولات کشاورزی، گل و گیاه، مصالح ساختمانی، توریسم، نساجی و فرش از جمله گروههای کالایی مورد بررسی در این همایش هستند و تجار و واردکنندگان معتبر مواد غذایی و محصولات کشاورزی و تامین کنندگان فروشگاههای زنجیره ای، بزرگترین واردکنندگان گل به روسیه، تجار بزرگ فرش مسکو، شرکت‌های معتبر ساختمانی و انبوه سازی و واردکنندگان عمده مصالح ساختمانی در آن حضور دارند.

وی با بیان اینکه چندین شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری روسی نیز در این رویداد حضور داشته و با استقبال از سرمایه‌گذاری در ایران، با زمینه‌های مساعد در این خصوص آشنا می‌شوند، افزود: علاقمندان به مذاکره مستقیم با تجار روس، مشاوران و نیز سازمان‌ها و شرکت‌هایی که نیاز به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی، راهسازی، تلکام و انرژی‌های تجدیدپذیر دارند می‌توانند تا پنجم شهریورماه از فرصت‌های مناسب و نشست‌های تجاری تدارک دیده شده، بهره‌مند شوند.

کبیری ادامه داد: بر این اساس، بزرگترین رویداد تجاری با هدف توسعه صادرات غیرنفتی و در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، به مدت سه روز از هشتم تا دهم شهریورماه امسال برگزار می‌شود و در این دیدار که در قالب برگزاری همایش تجاری ایران و روسیه پیگیری می‌شود، چالش‌های پیش روی توسعه روابط تجاری و راههای عبور از آن بررسی خواهد شد تا به یافتن راه‌حل ها و بیان واقعیت های سیاه و سفید تجارت میان دو کشور منتهی شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.