ایجاد ۵۰۰ هزار شغل در طرح تکاپو مشروط به همکاری دستگاه‌هاست

|
0 دیدگاه

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به هدفگذاری اشتغال در راستای طرح تکاپو افزود:پیش‌بینی ۵۰۰ هزار شغل در طرح تکاپو انجام شده است اما این موضوع بستگی به همکاری دستگاه‌ها دارد.

علی ربیعی، وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی در حاشیه نشست برنامه توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) به همراه امضای یادداشت تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت کار و وزارت  ارتباطات  با اشاره به اشتغال زایی در استان کردستان گفت: پیش‌بینی ایجاد ۱۳۰ هزار شغل تا پایان سال ۹۵ در حوزه ICT انجام شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  درباره اشتغالزایی در رشته ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود:بحث اشتغالزایی در کشاورزی  در کنار اشتغالزایی در رشته شغلی ارتباطات و فناوری اطلاعات را در دستور کار  داریم.

ربیعی بیان کرد: حفظ ۵۰ هزار شغل در بخش کشاورزی پیش‌بینی شده است. در واقع در هیچ دوره‌ای به این اندازه کارشناسی شده و سخت‌کوشانه در حوزه اشتغال تلاش نشده بود و با کمک مسئولان طرح‌های اشتعالزایی به طور دقیق دنبال می‌شود.آمارها نشان می‌دهد که اشتغال در حوزه کشاورزی افزایش پیدا کرده است اما مهاجرت نیز به دنبال آن افزایش پیدا کرده است.

ربیعی پیش‌بینی کرد طی دو سال آینده در راستای طرح تکاپو ۶هزار شغل در استان کردستان ایجاد شود. پیش‌بینی ۵۰۰ هزار شغل در طرح تکاپو انجام شده است اما این موضوع بستگی به همکاری دستگاه‌ها دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.