ایران دومین بازار بزرگ انبه پاکستان؛ صادرات ۱۵ هزار تن محصول در ماه آگوست

|
1 دیدگاه

ایران بعد از امارات بزرگ‌ترین بازار انبه پاکستان محسوب می‌شود و طبق آمار فقط در ماه آگوست سال جاری ۱۵ هزار تن انبه به این کشور صادر شده است.

اتحادیه بازارگانان کراچی اعلام کرد ایران بعد از امارات بزرگترین بازار انبه پاکستان می‌باشد و طبق آمار فقط در ماه آگوست سال جاری ۱۵ هزار تن انبه به این کشور صادر شده است.

در ماه‌های گذشته نیز حدود ۱۱ هزار و ۸۰۰ تن انبه از پاکستان به ایران صادر شد. بیشترین انبه پاکستان به امارات متحده عربی صادر می‌شود و در ماه آگوست ۴۰ هزار تن انبه به این کشور صادر شد.

بر اساس این گزارش انبه طرفداران زیادی بین ایرانی‌ها به ویژه مردم تهران پیدا کرده و با وجود گران بودن مردم اقدام به خرید آن می‌کنند.

عمان با وارد کردن ۶ هزار و ۷۰۰ تن انبه سومین کشوری است که این محصول را از پاکستان وارد می‌کند.

انبه پاکستان به کشورهای بحرین، بنگلادش، آمریکا، کانادا، انگلیس، چین، هنگ کنگ، کویت، مالزی و مالدیو صادر می‌شود و به لحاظ طعم و کیفیت قابل قیاس با انبه هند نیست.

امسال برای اولین بار ژاپن ۴۷ تن انبه از پاکستان وارد کرد و به مشتریان این محصول پیوسته است.

بازرگانان پاکستانی معتقدند صادرات انبه به ایران به سبب نزدیک بودن مسافت هزینه حمل کمتری دارد و سود بیشتری را به دنبال دارد بنابراین ترجیح می‌دهند صادرات میوه‌های پاکستانی از جمله نارنگی و انبه را به این کشور افزایش دهند.

به گفته بازرگانان انبه از محصولاتی است که به سرعت خراب می‌شود بنابراین باید انبارها و مکان‌های ویژه برای نگهداری از این محصول در نظر گرفته شود تا انبه‌ها با همان کیفیت اولیه به دست مردم ایران برسد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: احمد

به به عجب دارن به حرف رهبری گوش میدن چقدر حضرت آقا بگه اقتصاد مقاومتی, مگه ما تویه ایرانمون کم میوه داریم که از خارج وارد کنیم.چقدر پول از کشور الکی الکی خارج میشه , وای این همه میگن میوه خارجی وارد نکنید احتمال مسمومیت ها و بیماریها و مرگ های بیولوژیک زیاده… کشور ما کم دشمن نداره و خارج از این اوصاف مواد غذایی بسیار مهمه چرا در این امرمهم داره سهل انگاری میشه جناب آقای حجتی عزیز وزیر محترم کشاورزی تو را خدا اگه در این قضیه شما میتونید وروود کنید بخاطر اول اقتصاد کشور و اصل پروژه اقتصاد مقاومتی که توسط رهبر انقلاب تبیین شده و برای جلوگیری از به خطر افتادن سلامت مردم از این امر جلوگیری کنید.
متشکرم

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.