بازگشایی سفارت ایرلند در ایران برای دسترسی به بازار ۲۵۰ میلیون نفری منطقه

|
0 دیدگاه

وزیر کشاورزی ایرلند گفت، بازگشایی سفارت این کشور در ایرلند می تواند موجب دسترسی کالاهای ایرلندی به بازار ۲۵۰ میلیون نفری منطقه شود.

وزیر کشاورزی ایرلند گفت، در فضای بعد از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، بازگشایی سفارت ایرلند در ایران «بازی را تغییر می دهد» و موجب دسترسی این کشور به بازاری ۲۵۰ میلیون نفری خواهد شد.
میشائیل کرید، وزیر کشاورزی ایرلند که به دلیل تصمیم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا به دنبال یافتن بازارهایی جدید برای مواد غذایی و محصولات کشاورزی ایرلند است گفت، تنوع بخشی به بازارهای صادراتی، از اقتصاد ایرلند در مقابل شوک هایی نظیر شوک خروج انگلیس از اتحادیه اروپا محافظت خواهد کرد.
وی با ابراز امیدواری نسبت به بازگشایی سفارت ایرلند در ایران گفت: «می دانم این موضوعی است که مد نظر قرار گرفته است، اما مسئله فقط بازار ۸۰ میلیون نفری ایران نیست، این کشور در واقع کوریدوری برای دسترسی به بازاری ۲۵۰ میلیون نفری است.»
سفارت ایرلند در تهران در سال ۲۰۱۲ تعطیل شد، اما مقامات این کشور در حال بررسی امکان بازگشایی سفارت خود در ایران هستند. کرید افزود، با توجه به جمعیت مسلمان ایران، فرصت های عظیمی برای تجارت گوشت گوسفند در این کشور وجود خواهد داشت. «من فکر می کنم بازگشایی سفارت شرایط بازی را تغییر خواهد داد.»
وی افزود، شاید یکی از تاثیرات ناشناخته خروج انگلیس از اتحادیه اروپا این باشد که توجه ماهیگیران اروپایی به سمت آبهای ایرلند جذب شود. «منظورم کشتی های اتحادیه اروپاست که در داخل آبهای انگلیس ماهیگیری می کنند و قرار است از آنجا آواره شوند و ماهیگیران بیشتری به دنبال یک محل ماهیگیری در آبهای اتحادیه اروپا خواهند بود. این یک مشکل برای ماست.»

1 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.