بانکداری اجتماعی، فرصتی مناسب برای استفاده محرومان است

|
0 دیدگاه

بانکداری اجتماعی، بانکداری است که با هدف مسئولیت های اجتماعی راه اندازی شده و به دنبال بانکداری تجاری نیست از این رو، فرصت مناسبی برای استفاده محرومان است.

محمدحسین احمدی مدیر بانک قرض الحسنه رسالت گیلان عصر دوشنبه در نشست خبری در جمع رسانه های استان گیلان در رشت با بیان اینکه بانکداری اجتماعی را در شعبه هایمان راه اندازی کرده ایم، افزود: اهتمام داریم خدمات مان را در هر نقطه ای حتی جاهایی که شعبه نداریم، در قالب بانکداری الکترونیک انجام دهیم.
وی یکی از رویکردهای مورد توجه این بانک را راهبرد اقتصاد مقاومتی عنوان و اضافه کرد: بانکداری اجتماعی، در مقابل بانکداری سرمایه داری است و این نوع از بانکداری در پی تامین منافع آحاد مختلف جامعه به ویژه در مناطق کمتر برخوردار است.
احمدی ادامه داد: این نوع از بانکداری به جای تمرکز بر افزایش ثروت یک عده قلیل، در فکر بهبود وضعیت آحاد اجتماع است.
وی اظهار کرد: در جاهایی که شعبه وجود ندارد، متقاضیان می توانند با ایجاد کانون اجتماعی، یک نفر را به عنوان راهنما از میان خودشان معرفی کنند .
احمدی اضافه کرد: با سامانه ای که در اختیار آنها گذاشته می شود، فرد راهنما اطلاعات اشخاص را در سیستم ثبت می کند و پس از طی کردن مسیر ، بدون مراجعه به شعب برای آنها حساب افتتاح و کارت صادر می شود و از این طریق می توانند به راحتی از خدمات بانکی استفاده کنند.
احمدی قرض الحسنه را معامله با خداوند دانست و گفت: بانک های قرض الحسنه می توانند راهگشای بسیاری از مشکلات باشند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.