با اینترنت مراکز خرید را  شلوغ کنید

|
0 دیدگاه

 

ساخت مراکز خرید چند منظوره، مال ها و شاپینگ سنترهای بزرگ در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است و باعث رشد صنعت بزرگ خرده فروشی و توریسم در کشورها شده است.

چندی قبل کنفرانسی در استامبول از سوی سازمان ICSC برگزار گردید، سخنرانان خاطر نشان کردند که اینترنت و خرید آنلاین نه تنها موجب تخریب فروشگاه های فیزیکی و صنعت مراکز خرید نخواهد شد بلکه به هردوی آنها در ارائه خدمات بهتر کمک می نماید.
کلوس استریبیچ، مدیربخش اجاره و مارکتینگ در پروژه ECE آلمان (یکی از پیشروان مدیریت مال در اروپا) نیز تاکید کرد که خرید آنلاین و اینترنت رقابت نیست بلکه به معنای اتحاد است.
الکساندر اتو، مدیرعامل پروژه ECE و عضو هیئت مدیره سازمان ICSC در اروپا معتقد است که خرده فروشان و مستاجران مراکز خرید نباید از عرضه و نمایش کالاهای خود هراسی داشته باشند چرا که خریداران پس از بررسی و کندوکار اجناس در مغازه، جنس مورد نظر خود را اینترنتی خریداری خواهند کرد. و بالعکس آن اکثریت خریداران با جستجوی اینترنتی و انتخاب کالای مورد نظر خود آن را از مغازه ها خریداری می کنند.
الکساندر ون چرمستر، معاونت گسترش و تجارت مرزی در شرکت ای بی اروپا، نیز اذهان داشت که خرده فروشان پس از ثبت خود در شرکت ای بی شاهد افزایش ۲/۱ درصدی فروش خود در فروشگاه هایشان بودند. همچنین خاطر نشان کرد با اینکه وبسایت ای بی به عنوان سایت حراج کالاهای دست دوم آغاز به کار کرده ولی اکنون ۷۶ درصد از فروش آن شامل کالاهای جدیدی است که توسط خرده فروشان عادی عرضه می گردد. وی در ادامه گفت که ما رقیب خرده فروشان و دست فروشان نیستیم بلکه شریک آنهاییم.
فروشگاه های فیزیکی به دنبال درآمدهای آنلاین هستند زیرا مشتریان به روز خواستار “لذت خرید فوری” هستند به معنای خرید در کوتاهترین زمان ممکن که تنها از طریق همین فروشگاه های آنلاین می تواند امکانپذیر باشد.

وقتی که مشتریان درخواست ارسال کالا به منزل را میکنند نیز مستاجران سود میبرند زیرا مشتریان زمانی که انتخاب ها و خدمات زیادی را در اختیار داشته باشند لذت بیشتری میبرند. بنابراین ما باید خرید را برای آنها لذت بخش تر و آسانتر نماییم.
هنگامی که مستاجر یا مغازه داری در یک مرکز خرید با شرکت ای بی و یا هر شرکت خرید اینترتی عقد قرارداد می کند و یک فروشگاه آنلاین برای خود ایجاد می کند در واقع به خرید بیشتر مشتریان خود کمک می کند. و این باعث می شود کالاهای کمتری را در انبارهای خود نگهداری کنند.
تمامی هیات روسای حاضر در این کنفرانس معتقد بودند که افزایش خریدهای اینترنتی از طریق کامپیوترهای منزل، تبلت ها و یا گوشی های هوشمند بدین معناست که خرده فروشان و مستاجران می بایست در سطر اول برنامه های کامپیوتری مشتریان قرار بگیرند. مراکز خرید و فروشگاه ها می بایست خود را جذاب تر نشان داده و خرید آسوده تری را در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.