بخش مسکن در ایجاد اشتغال سهم ۱۲ درصدی دارد

|
0 دیدگاه

دبیرکل اتاق تعاون ایران از سهم ۱۲ درصدی مسکن در اشتغال خبر داد و گفت: از مجلس و دولت خواستاریم سیاست هایی جهت تحریک بخش مسکن و ساختمان تهیه شود.

ماشالله عظیمی دبیرکل اتاق تعاون ایران با حضور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه صنعت ساختمان با بیان اینکه ۱۲۳۵ شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه حاضر هستند، اظهار داشت: با توجه به ورود یک و نیم میلیون جوان ضرورت ایجاد ساخت مسکن دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کشور در وضعیت رکود قرار دارد گفت: رونق یکی از الزامات بخش صنعت و ساختمان است و قصد داریم با برگزاری این نمایشگاه اقدامی در جهت خروج از رکود برداریم.

دبیرکل اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه حوزه مسکن بر روی ۲۰۰ رشته به صورت مستقیم و ۳۰۰ رشته به صورت غیرمستقیم اثر می‌گذارد، اظهار کرد: حوزه مسکن حدود ۱۲٫۲ درصد به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌کند. قصد داریم در این زمینه با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین سبک‌سازی و مقاوم‌سازی در این صنعت بتوانیم نقشی در ایجاد اشتغال و رونق ساختمان داشته باشیم.

عظیمی با بیان اینکه برنامه‌ریزی اتاق برای برگزاری نمایشگاه صنعت و ساختمان درسال آینده در دو بخش است، گفت: از مجلس و دولت درخواست داریم سیاست‌های تحریک بخش مسکن و ساختمان را مدنظر قرار دهند.

وی ادامه داد: تأمین مالی مناسب در بخش‌های گوناگون صنعت ساختمان، پرداخت دیون پیمانکاران، تأمین مالی فعالین این بخش و برداشت قیود در بانک‌ها که مورد نظارت نیست را از مجلس و دولت خواستاریم.

دبیرکل اتاق تعاون ایران در بیان تفاوت نمایشگاه امسال با سال گذشته، گفت: استفاده از نوآوری و تکنولوژی جدید و محصولات تولیدی با تکنولوژی روز از جمله تفاوت‌ها است. ایران از نظر مواد ساختمانی بسیار غنی است و اکنون این نمایشگاه با حضور بیش از هزار شرکت داخلی و خارجی فعالیت خود را آغاز کرده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.